00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Ударна дупчалка

Ударна дупчалка

Цената е со вклучен ДДВ
2.700 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Карактеристична портокалова боја за MAKTEC серии
  Ергономска дршка со практичен прекинувач за вклучување/исклучување
  Футер со назабен венец.
  Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат

  Карактеристики:

  Потрошувачка, моќност 430W
  Број на вртежи во празен од 0-3 min-1
  Удари во минута 0 - 30.800 min-1
  Капацитет дрво 18 mm
  Капацитет метал 13 mm
  Макс. Дупчење -бетон 13 mm
  Димензии (Д x Ш x В) 255 x 72 x 193 mm
  Тежина EPTA 1.8 Kg

  Производител: MAKTEC Makita
  Земја на потекло: Јапонија
  Шифра: MT817
  Гаранција: 2+1 години

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Микпром
 • профил на компанијата

  Микпром

  • Опис на компанијата:Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво. МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како : WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали и жичани четки, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WILKE, KEMMLER за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE за мерни инструменти, JJTOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво. Нудиме и MAKITA рачен електричен алат, како и голем број производители на најразличен асортиман. Имаме целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите како и решенија во технолошкиот процес. Нашите производи се достапни за испорака на цела територија на Македонија.
  • Име на контакт лице:Велимир
  • Адреса:Ташко Караџа 11-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 265522
  • Телефон #:02 2401322
  • Факс #:02 2401323
  • Година на регистрација:1994
  • Број на вработени:5
  • Локација на мапа:Прикажи
  11%заштеда
  Цена со ДДВ:4.390 ден. 3.900 ден.

  Ударна дупчалка

  9%заштеда
  Цена со ДДВ:10.990 ден. 9.990 ден.

  Акумулаторски ударен одвртувач

  Цена со ДДВ:7.700 ден.

  Електропневматска ударна дупчалка
  022401322

  корисничка поддршка