00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Ударна дупчалка

11%заштеда

Ударна дупчалка

Цената е со вклучен ДДВ
4.390 ден. 3.900 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Телото на алатот е конструирано за максимална ударна моќност
  Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мекан ракофат
  Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење
  Странична дршка за подобра контрола во работењето

  Шифра: M8100

  Карактеристики:

  Потрошувачка, моќност 710 W
  Број на вртежи во празен од 0 - 3.200 min-1
  Удари во минута 0 - 48.000 min-1
  Капацитет на стезна чаура 1,5 - 13 mm
  Макс. дупчење - челик 13 mm
  Макс. Дупчење -дрво 30 mm
  Макс. Дупчење -бетон 16 mm
  Димензии (Д x Ш x В) 296 x 77 x 202 mm
  Тежина EPTA: 2.1 Kg

  Производител: MAKITA MT
  Земја на потекло: Јапонија
  Гаранција: 2+1 години
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Микпром
 • профил на компанијата

  Микпром

  • Опис на компанијата:Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво. МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како : WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали и жичани четки, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WILKE, KEMMLER за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE за мерни инструменти, JJTOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво. Нудиме и MAKITA рачен електричен алат, како и голем број производители на најразличен асортиман. Имаме целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите како и решенија во технолошкиот процес. Нашите производи се достапни за испорака на цела територија на Македонија.
  • Име на контакт лице:Велимир
  • Адреса:Ташко Караџа 11-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 265522
  • Телефон #:02 2401322
  • Факс #:02 2401323
  • Година на регистрација:1994
  • Број на вработени:5
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:2.700 ден.

  Ударна дупчалка

  Цена со ДДВ:7.700 ден.

  Електропневматска ударна дупчалка
  022401322

  корисничка поддршка