00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Електропневматска ударна дупчалка


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:
  • 3 работни режими – само ротација, ротација со удирање, само удирање
  • Еднопотезна лизгачка брзостезна глава за едноставна измена на уметок
  • Рачката за избор на работен режим се наоѓа во долниот дел од менувачката кутија, за да се намали можноста да се скрши
  • Ергономски дизајнираната дршка, со гумиран мек ракофат
  • Висока влезна моќност
  • Прекинувачот е напред, а назад преклопникот

  Карактеристики:
  Потрошувачка, моќност : 800 W
  Број на вртежи во празен од: 0 - 1.200 min-1
  Удари во минута: 0 - 4.500 min-1
  Макс. дупчење - челик : 13 mm
  Макс. Дупчење -дрво: 32 mm
  Макс. Дупчење -бетон: 26 mm
  Тип на стебло за стегање: SDS - Plus
  Ударна енергија:2,3 J
  Вибрации: ударно дупчење во бетон 16,5 m/s²
  Вибрации: длетување 9 m/s²
  Вибрации: дупчење во метал 2,5 m/s²
  Вибрации: oтстапување (K) 1,5 m/s²
  Димензии (Д x Ш x В): 362 x 71 x 194 mm
  Тежина EPTA : 2,7 kg

  Производител: MAKITA MT
  Шифра: M8701
  Земја на потекло: Јапонија
  Гаранција: 2+1 години
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Микпром
 • профил на компанијата

  Микпром

  • Опис на компанијата:Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво. МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како : WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали и жичани четки, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WILKE, KEMMLER за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE за мерни инструменти, JJTOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво. Нудиме и MAKITA рачен електричен алат, како и голем број производители на најразличен асортиман. Имаме целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите како и решенија во технолошкиот процес. Нашите производи се достапни за испорака на цела територија на Македонија.
  • Име на контакт лице:Велимир
  • Адреса:Ташко Караџа 11-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 265522
  • Телефон #:02 2401322
  • Факс #:02 2401323
  • Година на регистрација:1994
  • Број на вработени:5
  • Локација на мапа:Прикажи
  11%заштеда
  Цена со ДДВ:4.390 ден. 3.900 ден.

  Ударна дупчалка

  Цена со ДДВ:2.700 ден.

  Ударна дупчалка
  022401322

  корисничка поддршка