00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Дизел агрегат во тивко куќиште со примарна моќност од 30kVA, Мотор Перкинс 1500rpm, автоматски режим на работа


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Дизел генератор со следните карактеристики:
  - Мотор Перкинс -1500 врт/мин,
  - Генератор Линц,
  - Тивко изолирано куќиште,
  - Автоматски режим на работа.
  Агрегатот има примарна моќност од 30kVA/24kW.
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:1 година
 • профил на компанијата

  Семакс Кончар Електродизелагрегати

  • Опис на компанијата:Семакс Кончар Скопје постои од 1993 година и потекнува од фабриката „Раде Кончар“ - Скопје каде што уште од 1980 година, работи континуирано на поправка и сервисирање на електро-дизел агрегати во и надвор од земјата. Покрај сервисирање и редовно одржување, вршиме изнајмување на агрегати од 5-1000кVA. Опремени сме со мобилни агрегати на тркалата и возила со дигалка или рампа за брза испорака на агрегати. Ексклузивни застапници сме за фабриката за агрегати Енерџи од Италија и претставници сме на фабриката Матиса ММ од Словенија и Фого од Полска . Исто така сме овластен сервсис за ФГ Вилсон од Ирска и Технолинк од Србија. Вршиме продажба, производство, сервисирање и на мали агрегати до 5kw.
  • Име на контакт лице:Ана
  • Адреса:Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070277992
  • Телефон #:+38922446330
  • Факс #:+38922446330
  • Локација на мапа:Прикажи  022446330

  корисничка поддршка