00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Дизел агрегат со моќност од 4,8kW затворена верзија - Модел:7000STA


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:изел агрегат со моќност од 4,8kW затворена верзија - Модел:7000STA
  Мотор кипор 186 FA
  Генератор: монофазен 220V 50Hz
  Надворешна изведба: тивко и водоотпорно куќиште
  Димензии: 900*565*720mm В x Ш x T
  Тежина со акумулатор: 141/151 Kg
  Моќност 4,8kW
  Гориво: дизел
  Стартување: дигитален контролер со дисплеј
  Акумулатор: 35-45Ah 12V
  Резервоар: автономија со полн резервоар околу 10-12 часа при терет од 70%
  - Има можност да работи автоматски, потребно е дополнително да се монтира Автоматски трасфер панел
  - Резервни делови достапни на лагер во Скопје.
  - Сервис - повеќе од 30 годишно искуство во сервисирање на дизел агрегати на 3000 вртежи - Хоби програм
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Семакс Кончар Електродизелагрегати

  • Опис на компанијата:Семакс Кончар Скопје постои од 1993 година и потекнува од фабриката „Раде Кончар“ - Скопје каде што уште од 1980 година, работи континуирано на поправка и сервисирање на електро-дизел агрегати во и надвор од земјата. Покрај сервисирање и редовно одржување, вршиме изнајмување на агрегати од 5-1000кVA. Опремени сме со мобилни агрегати на тркалата и возила со дигалка или рампа за брза испорака на агрегати. Ексклузивни застапници сме за фабриката за агрегати Енерџи од Италија и претставници сме на фабриката Матиса ММ од Словенија и Фого од Полска . Исто така сме овластен сервсис за ФГ Вилсон од Ирска и Технолинк од Србија. Вршиме продажба, производство, сервисирање и на мали агрегати до 5kw.
  • Име на контакт лице:Ана
  • Адреса:Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070277992
  • Телефон #:+38922446330
  • Факс #:+38922446330
  • Локација на мапа:Прикажи  022446330

  корисничка поддршка