00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Генератор - агрегат за струја 8,5kVA ARK11000Q монофазен дизел во тивко куќиште


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Дизел генератор, агрегат за струја со следните карактеристики:
  - Тип - затворен во куќиште
  - монофазен
  - 50HZ
  - 230V
  - номинирана моќност - 7,5kVA
  - максимална моќност - 8,5kVA
  - фактор 0,8
  - Ампеража - 32,6A
  - со АВР - Автоматски реулатор на напон
  - димензии: 1120x692x764
  - тежина: 210кг

  - мотор - 1100F, воздушно ладење, 3000 вртежи во минута, дизел гориво, капацитет на моторно масло - 2л., електичен и рачен старт, звучна изолација 70dba/7m.
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:1 година
 • профил на компанијата

  Семакс Кончар Електродизелагрегати

  • Опис на компанијата:Семакс Кончар Скопје постои од 1993 година и потекнува од фабриката „Раде Кончар“ - Скопје каде што уште од 1980 година, работи континуирано на поправка и сервисирање на електро-дизел агрегати во и надвор од земјата. Покрај сервисирање и редовно одржување, вршиме изнајмување на агрегати од 5-1000кVA. Опремени сме со мобилни агрегати на тркалата и возила со дигалка или рампа за брза испорака на агрегати. Ексклузивни застапници сме за фабриката за агрегати Енерџи од Италија и претставници сме на фабриката Матиса ММ од Словенија и Фого од Полска . Исто така сме овластен сервсис за ФГ Вилсон од Ирска и Технолинк од Србија. Вршиме продажба, производство, сервисирање и на мали агрегати до 5kw.
  • Име на контакт лице:Ана
  • Адреса:Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070277992
  • Телефон #:+38922446330
  • Факс #:+38922446330
  • Локација на мапа:Прикажи  022446330

  корисничка поддршка