00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Генератор - агрегат за струја 10,3kVA ARK11000Q3 трофазен дизел во тивко куќиште


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Дизел генератор, агрегат за струја со следните карактеристики:
  - Тип - затворен во куќиште
  - трофазен
  - 50HZ
  - 230V, 400V
  - номинирана моќност - 9,4kVA
  - максимална моќност - 10,3kVA
  - фактор 0,8
  - со АВР - Автоматски реулатор на напон
  - димензии: 1120x692x764
  - тежина: 210кг

  - мотор - 1100F, воздушно ладење, 3000 вртежи во минута, дизел гориво, капацитет на моторно масло - 2л., електичен и рачен старт, звучна изолација 70dba/7m.
 • Достапност:Има залиха
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Семакс Кончар Електродизелагрегати

  • Опис на компанијата:Семакс Кончар Скопје постои од 1993 година и потекнува од фабриката „Раде Кончар“ - Скопје каде што уште од 1980 година, работи континуирано на поправка и сервисирање на електро-дизел агрегати во и надвор од земјата. Покрај сервисирање и редовно одржување, вршиме изнајмување на агрегати од 5-1000кVA. Опремени сме со мобилни агрегати на тркалата и возила со дигалка или рампа за брза испорака на агрегати. Ексклузивни застапници сме за фабриката за агрегати Енерџи од Италија и претставници сме на фабриката Матиса ММ од Словенија и Фого од Полска . Исто така сме овластен сервсис за ФГ Вилсон од Ирска и Технолинк од Србија. Вршиме продажба, производство, сервисирање и на мали агрегати до 5kw.
  • Име на контакт лице:Ана
  • Адреса:Гаврил Константиновиќ 27-б
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070277992
  • Телефон #:+38922446330
  • Факс #:+38922446330
  • Локација на мапа:Прикажи  022446330

  корисничка поддршка