00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) 3,5 kW CH-S12FTXLA-NG (-25 ˚C) (А+++)


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Професионална инвертер топлинска пумпа во сплит изведба специјално конструирана за работа во нордиски предели, најпродаван модел на клима уред сезона 2018, комплетно решение за греење и ладење, висока енергетска ефикасност
  - Работен режим од -25°С до +48°С со класа А++ на ладење и А+++ на греење
  - Wi-Fi конекција и управување, I FEEL функција, PLAZMA филтер, заштита од замрзнување на просторот, интелегентен дефрост
  - CH 7-SKY напреден систем на филтрација
  - G – MATRIK технологија за мирна и стабилна работа на ултра ниски фреквенции
  - Грејач на шасија, електронски експанзионен вентил
  - Ниско ниво на бучава
  - Работи на напон од 96V до 260V

  Модел ARCTIC INVERTER
  CH-S12FTXLA-NG
  Капацитет ладење (kW) 3,50 (0,70-4,00)
  Капацитет греење (kW) 3,67 (0,80-4,5)
  Напојување ~220V-240V/50Hz/1Ph
  Електрична потрошувачка ладење (kW) 0,80 (0,09-1,45)
  Електрична потрошувачка греење (kW) 0,79 (0,18-1,5)
  Ладилен медиум R32

  SEER 7 (А++)
  SCOP 5,1 (А+++)
  Проток на воздух (m3/h) 390/420/450/490/560/620/680
  Ниво на бучава на внатрешна единица (мин., средна, макс.) dB(A) 22/24/26/29/32/35/38
  Ниво на бучава на надворешна единица dB(A) 52
  Димензии (внатрешна) (mm) 845х289х209
  Димензии (надворешна единица) (mm) 848х596х320
  Маса (внатр./надв. единица) (kg) 10.5/31
  Одвлажнување l/h 1,4
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Мепринг сервиси

  • Опис на компанијата:Мепринг сервиси дооел е формирана во 2001 година како компанија која нуди:инженеринг услуги;комплетни решенија од областа на климатизацијата и DDC системи за автоматско управување и мониторинг, од проектирање до изведба;дистрибуција на опрема за комфорна климатизација, климатизација на компјутерски и телекомуникациски центри;опрема за автоматско управување и надзор на системи за климатизација (BMS);Сервис и одржување;Имплементирање на мерки за енергетска ефикасност.Одлучете се за нас затоа што:Сме компанија која се води од желбите на клиентите и во целост одговара на нивните барања;Секогаш нудиме оптимални решенија по однос на цена/перформанси;Секогаш ги почитуваме временските рамки за извршување на работите; Се грижиме за нашите вработени, инвестираме секојдневно во надградба на нивните знаења, ги слушаме и поддржуваме во сите нивни желби за успешна професионална иднина; Имамe воспоставено Quality management system (Систем за управување со квалитет), во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 9001:2008; Имаме воспоставено „Систем за управување со животна средина“, во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 1400:2004;Ги следиме светските стандарди и трендови и ги применуваме во секојдневното работење;Нашите вработени се стручни лица, кои располагаат со сите потребни овластувања и лиценци за изведба на проектите.Мепринг Сервиси во својата работа секогаш се води од мисијата да нуди и остварува услуги со врвен квалитет, притоа секогаш користејќи иновативен пристап кон секој зададен предизвик во областа на климатизација и системи за автоматско управување. Наша цел е остварување долгорочна соработка и градење на взаемна доверба со нашите стејкхолдери.Мепринг Сервиси се води од визијата да биде компанија која е прв избор на клиентите и лидер на пазарот кога станува збор за климатизацијата и системите за автоматско управување, притоа остварувајќи континуиран раст и зголемена вредност за стејкхолдерите.
  • Име на контакт лице:Jasmina
  • Адреса:Јуриј Гагарин 73-б
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023090701
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.5 од 5.0 (1 оцени вкупно)

  Цена со ДДВ:29.000 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:49.990 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:56.990 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:56.990 ден.

  COOPER&HUNTER ALPHA INVERTER (R32) ...
  023090701

  корисничка поддршка