00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

COOPER&HUNTER VERITAS (R32) 5.5 kW CH-S18FTXQ-NG (-15 ˚C) (A++)

COOPER&HUNTER VERITAS (R32) 5.5 kW CH-S18FTXQ-NG (-15 ˚C) (A++)

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

46900 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Квалитетна инвертер топлинска пумпа во сплит изведба
  - Работен режим од -15°С до +48°С со класа А++ на ладење и А++ на греење
  - Wi-Fi конекција и управување, I FEEL функција, PLAZMA филтер, заштита од замрзнување на просторот, интелегентен дефрост
  - Eколошки фреон R32
  - CH 7-SKY напреден систем на филтрација (антибактериски филтер, филтер со сребрени јони, танин филтер богат со антиоксиданси, хитин филтер за микроорганизми, антиформаделхид филтер, витамин Ц филтер – го обогатува воздухот со Ц витамин, фотокаталитик филтер – деконтаминација на воздухот)
  - G – MATRIK технологија за мирна и стабилна работа на ултра ниски фреквенција
  - Ниско ниво на бучава
  - Ладење од -15°С до +48°С
  - Греење од -15°С до +24°С

  Модел Cooper & Hunter VERITAS CH-S18FTXQ-NG (R32)
  Капацитет ладење/греење (kW)5.00 (0.65-5.20) /5.30 (0.70-5.28)
  Напојување220-240V/50 Hz
  Eл. Потрошувачка ладење/греење (kW)1.39 (0.15-1.70) /1.34 (0.16-1.60)
  SEER/SCOP6.1(A++)/4.6(A++)
  Проток на воздух (m3/h)520/610/720/850
  Ниво на бучава (внатр. единица мин/средна/макс/надво. ед.) dB (A)28/33/39/45/54
  Димензии (внатрешна/надворешна единица) mm970х300х225/
  848х596х320
  Маса (внатр./ надв. единица) kg13.5/34
  Одвлажнување l/h1.8
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:3 години
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Мепринг сервиси

  • Опис на компанијата:Мепринг сервиси дооел е формирана во 2001 година како компанија која нуди:инженеринг услуги;комплетни решенија од областа на климатизацијата и DDC системи за автоматско управување и мониторинг, од проектирање до изведба;дистрибуција на опрема за комфорна климатизација, климатизација на компјутерски и телекомуникациски центри;опрема за автоматско управување и надзор на системи за климатизација (BMS);Сервис и одржување;Имплементирање на мерки за енергетска ефикасност.Одлучете се за нас затоа што:Сме компанија која се води од желбите на клиентите и во целост одговара на нивните барања;Секогаш нудиме оптимални решенија по однос на цена/перформанси;Секогаш ги почитуваме временските рамки за извршување на работите; Се грижиме за нашите вработени, инвестираме секојдневно во надградба на нивните знаења, ги слушаме и поддржуваме во сите нивни желби за успешна професионална иднина; Имамe воспоставено Quality management system (Систем за управување со квалитет), во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 9001:2008; Имаме воспоставено „Систем за управување со животна средина“, во согласност со барањата на интернационалната група стандарди ISO 1400:2004;Ги следиме светските стандарди и трендови и ги применуваме во секојдневното работење;Нашите вработени се стручни лица, кои располагаат со сите потребни овластувања и лиценци за изведба на проектите.Мепринг Сервиси во својата работа секогаш се води од мисијата да нуди и остварува услуги со врвен квалитет, притоа секогаш користејќи иновативен пристап кон секој зададен предизвик во областа на климатизација и системи за автоматско управување. Наша цел е остварување долгорочна соработка и градење на взаемна доверба со нашите стејкхолдери.Мепринг Сервиси се води од визијата да биде компанија која е прв избор на клиентите и лидер на пазарот кога станува збор за климатизацијата и системите за автоматско управување, притоа остварувајќи континуиран раст и зголемена вредност за стејкхолдерите.
  • Име на контакт лице:Jasmina
  • Адреса:Никола Парапунов 3 А/26 лок.2
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023090701
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.5 од 5.0 (1 оцени вкупно)

  Цена со ДДВ:32.900 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:31.000 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:50.900 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...

  Цена со ДДВ:68.900 ден.

  COOPER&HUNTER ARCTIC INVERTER (R32) ...
  070/287-777

  корисничка поддршка