00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Електрична аголна брусилка

Електрична аголна брусилка

Цената е со вклучен ДДВ
3.899 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Компактната и лесната конструкција овозможува одлична контрола и маневрирање на машината
  Мало куќиште на редуктор за лесно ракување и маневрирање
  Прекинувачот е погодно лоциран за лесно ракување со една рака
  Ергономски 20 положби на странична дршка во однос на конвенционалните 10 степени за полесно ракување
  Траен високо квалитетен мотор со висока отпорност на топлина
  Повеќе надежни и издржливи запчаници обезбедуваат двапати или повеќе подолг животен век
  Двојна заштита од прашина со 2 лавиринтски заптивни прстени на топчестото лежишта ги штитат запчаниците и моторот од прашина и нечистотија

  Шифра: GA5030R

  Карактеристики:

  Потрошувачка, моќност 720 W
  Број на вртежи во празен од 11.000 min-1
  Големина на насад М14
  Насаден отвор на диск Ø22,23 mm
  Пречник на диск Ø125 mm
  Димензии (Д x Ш x В) 266 x138 x103 mm
  Тежина EPTA: 1.8 Kg

  Производител: MAKITA
  Земја на потекло: Јапонија
  Гаранција: 2+1 години
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Микпром
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Микпром

  • Опис на компанијата:Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво. МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како : WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали и жичани четки, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WILKE, KEMMLER за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE за мерни инструменти, JJTOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво. Нудиме и MAKITA рачен електричен алат, како и голем број производители на најразличен асортиман. Имаме целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите како и решенија во технолошкиот процес. Нашите производи се достапни за испорака на цела територија на Македонија.
  • Име на контакт лице:Велимир
  • Адреса:Ташко Караџа 11-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 265522
  • Телефон #:02 2401322
  • Факс #:02 2401323
  • Година на регистрација:1994
  • Број на вработени:5
  • Локација на мапа:Прикажи  022401322

  корисничка поддршка