00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Електрична аголна брусилка

10%заштеда

Електрична аголна брусилка

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

7999.0 ден. 7190 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 100 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Анти-рестарт функцијата спречува случајно вклучување и кога машината е вклучена во струја, со вклучен прекинувач
  Мало куќиште на редуктор за лесно ракување и маневрирање
  Вртливото куќиште може да се поставува на секои 90°, за различни положби на сечење и брусење
  Мекан старт за да се избегне повратен вртежен момент при стартување и да се апсорбира првичниот удар
  Голем прекинувач. Твоите прсти нема да бидат изморени по долго работење

  Шифра: GA9050

  Карактеристики:

  Потрошувачка, моќност 2000 W
  Број на вртежи во празен од 6.600 min-1
  Големина на насад М14
  Насаден отвор на диск Ø22,23 mm
  Пречник на диск Ø230 mm
  Димензии (Д x Ш x В) 455 x250 x132mm
  Тежина EPTA: 4.7 Kg

  Производител: MAKITA
  Земја на потекло: Јапонија
  Гаранција: 2+1 години
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Микпром
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Микпром

  • Опис на компанијата:Основна дејност на компанијата е трговија на големо и мало со алати за машинска обработка, рачен и електричен алат, алат за сечење, алат за обработка на камен и дрво. МИКПРОМ ДООЕЛ Скопје е претставник на повеќе реномирани производители како : WEILER ABRASIVES за брусеви и брусни материјали и жичани четки, ISCAR, WIDIA, CANELA, SUMITOMO, KENNAMETAL, ACHTECK, NINE9, VARGUS за резен изменлив алат, PRECITOOL, FORMAT, VERTEX, STOCK, RUKO, ZPS, VOLKEL, WILKE, KEMMLER за резен алат и опрема за машини, MITUTOYO, INSIZE за мерни инструменти, JJTOOLS за глодала од тврд метал, JULIA, WESPA за ленти за сечење метал и дрво. Нудиме и MAKITA рачен електричен алат, како и голем број производители на најразличен асортиман. Имаме целосна понуда на квалитетни и професионални производи за потрошувачите како и решенија во технолошкиот процес. Нашите производи се достапни за испорака на цела територија на Македонија.
  • Име на контакт лице:Велимир
  • Адреса:Ташко Караџа 11-А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:00 389 70 367676
  • Телефон #:00 389 2 2401322
  • Факс #:00 389 2 2401323
  • Година на регистрација:1994
  • Број на вработени:5
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка