00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Компјутер Fujitsu Esprimo D556/2 i5-7600 Win10 Pro


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Fujitsu Esprimo D556/2

  The FUJITSU ESPRIMO D556/2/E85+ Desktop provides high-quality computing for your daily office tasks. It supports attractive price points and delivers the continuity needed for daily operations. Your valuable business data is protected by the latest TPM controller and the Erasedisk option. To meet your specific hardware needs it can be either individually configured or customized.

  CPU Intel Core i5-7600 Quad Core
  RAM 4GB DDR4-2400
  SSD 240GB SATAIII
  Optical DVD-RW Slimtype
  Country kit Euro-cable (EU+)
  KB410 USB Black US English 104 key
  Optical USB mouse black
  Windows 10 Professional x64 Preinstalled
  Warranty 5 years, Bring-In Service, 5 days / 9 hours (5×9, local business hours)
 • Достапност:Има залиха
 • Земја на потекло:Германија
 • Гаранција:5 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Сетра ИТ Маркет

  • Опис на компанијата:СЕТРА ИТ МАРКЕТ нуди широк асортиман на ИТ опрема: компјутери, лаптопи, печатачи, монитори, мрежна опрема, компјутерска галантерија, мобилни телефони, галантерија за мобилни телефони, телевизори, клима уреди. Професионален сервис за ит опрема и мобилни телефони.
  • Име на контакт лице:Александар Неделковски
  • Адреса:Димитар Гуштанов Бр.30
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 226264
  • Телефон #:02 2720777
  • Година на регистрација:2012
  • Број на вработени:4
  • Локација на мапа:Прикажи  022720777

  корисничка поддршка