00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Toshiba Shorai Edge White

16%заштеда

Toshiba Shorai Edge White

Цената е со вклучен ДДВ
78.990 ден. 65.990 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Toshiba RAS-B13G3KVSG-E / RAS-13J2AVSG-E1 Shorai Edge White

  - A+++ највисока енергетска класа при ладење/греење
  најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија
  - DC хибрид инвертер технологија
  - Вградена WiFi контрола со следење на потрошувачка на ел.енергија
  - Ниво на бучава до 19(dB)
  - Дизајнерски далечински управувач
  - ECO mode, Quite mode, Hi Power, 3D Air Flow
  - ULTRA Pure филтер - најефикасен филтер за прашина во фамилијата на производи од Toshiba
  - опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
  - опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24oC
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:81.990 ден.

  Клима уред Toshiba Shorai Edge Blac ...

  Цена со ДДВ:43.490 ден.

  Toshiba RAS-B13J2KVG-Е / RAS-13J2AV ...

  14%заштеда
  Цена со ДДВ:93.990 ден. 80.000 ден.

  Toshiba RAS-B22N2KV2-E1 Suzumi Plus ...

  7%заштеда
  Цена со ДДВ:76.000 ден. 70.224 ден.

  TOSHIBA Shorai Edge inverter

  12%заштеда
  Цена со ДДВ:64.990 ден. 56.990 ден.

  Toshiba RAS-B16J2KVG-Е / RAS-16J2AV ...

  7%заштеда
  Цена со ДДВ:64.990 ден. 59.990 ден.

  Toshiba RAS-B16J2KVG-Е / RAS-16E2AV ...
  023061466

  корисничка поддршка