00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Клима уред Toshiba Shorai Edge Black inverter

Клима уред Toshiba Shorai Edge Black inverter

Цената е со вклучен ДДВ
81.990 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:- A+++ највисока енергетска класа при ладење/греење
  најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија
  - DC хибрид инвертер технологија
  - Вградена WiFi контрола со следење на потрошувачка на ел.енергија
  - Ниво на бучава до 19(dB)
  - Дизајнерски далечински управувач
  - ECO mode, Quite mode, Hi Power, 3D Air Flow
  ULTRA Pure филтер - најефикасен филтер за прашина во фамилијата
  на производи од Toshiba
  - опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
  - опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24oC

  Нарачка: https://energija.com.mk/Product/Details/NEW-Shorai-Edge-Black?mId=117
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  14%заштеда
  Цена со ДДВ:93.990 ден. 80.000 ден.

  Toshiba RAS-B22N2KV2-E1 Suzumi Plus ...

  16%заштеда
  Цена со ДДВ:78.990 ден. 65.990 ден.

  Toshiba Shorai Edge White

  21%заштеда
  Цена со ДДВ:115.000 ден. 90.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  23%заштеда
  Цена со ДДВ:130.000 ден. 100.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  Цена со ДДВ:111.990 ден.

  Клима уред Toshiba Daisekai 10 inve ...

  20%заштеда
  Цена со ДДВ:100.000 ден. 80.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 18 Luxury in ...
  023061466

  корисничка поддршка