00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Toshiba RAS-B22N2KV2-E1 Suzumi Plus inverter со RAS-22J2AVSG-E Shorai Edge inverter

14%заштеда

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:A++/A+ највисока енергетска класа при ладење/греење
  најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија
  ON-DEMAND Defrost – избор на defrost/заштита од замрзнување преку далечинскo
  Comfort Sleep, Quiet mode, Hi Power mode
  IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција самочистење со антипрашест филтер
  можност за WiFi поврзување - повеќе детали
  опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46oC
  опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24oC
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:81.990 ден.

  Клима уред Toshiba Shorai Edge Blac ...

  21%заштеда
  Цена со ДДВ:115.000 ден. 90.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  23%заштеда
  Цена со ДДВ:130.000 ден. 100.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  20%заштеда
  Цена со ДДВ:100.000 ден. 80.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 18 Luxury in ...

  Цена со ДДВ:49.990 ден.

  Toshiba RAS-B13E2KVG-E / RAS-13E2AV ...

  16%заштеда
  Цена со ДДВ:78.990 ден. 65.990 ден.

  Toshiba Shorai Edge White
  023061466

  корисничка поддршка