00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

TOSHIBA Shorai Edge inverter

7%заштеда

TOSHIBA Shorai Edge inverter

Цената е со вклучен ДДВ
76.000 ден. 70.224 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•A+++ / А+++ висока енергетска класа при ладење /греење
  •Зголемени капацитети и опсег на работа на ладење /греење
  •TOSHIBA Shorai Edge inverter Најнова Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија
  (кај моделите од 5,0 kW па нагоре)
  •ECO mode, Quiet mode, Hi Power, 3D Air Flow(18,22,24)
  •ULTRA Pure филтер, функција самочистење со антипрашест
  филтер, опција за IAQ антибактериски филтрирачки систем
  •Опција за Wi-Fi управување (со доплата од 80,00 еuro)
  •Опсег на работа ладење – надворешна температура од -15 ÷ 46 oC
  •Опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24 oC
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  21%заштеда
  Цена со ДДВ:115.000 ден. 90.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  23%заштеда
  Цена со ДДВ:130.000 ден. 100.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 2 Luxury inv ...

  20%заштеда
  Цена со ДДВ:100.000 ден. 80.000 ден.

  TOSHIBA Shorai PREMIUM 18 Luxury in ...

  16%заштеда
  Цена со ДДВ:78.990 ден. 65.990 ден.

  Toshiba Shorai Edge White

  Цена со ДДВ:81.990 ден.

  Клима уред Toshiba Shorai Edge Blac ...

  14%заштеда
  Цена со ДДВ:93.990 ден. 80.000 ден.

  Toshiba RAS-B22N2KV2-E1 Suzumi Plus ...
  023061466

  корисничка поддршка