00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Прочистувач на воздух MC55W

Прочистувач на воздух MC55W

Цената е со вклучен ДДВ
27.049 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:НАЈНОВИОТ DAIKIN ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ MC55W СО МОЌНАТА STREAMER ТЕХНОЛОГИЈА

  Со извонредни предности, Daikin прочистувачот на воздух нека биде Вашиот правилен избор за справување со моменталното загадување на воздухот.

  Што е она што ги прави Daikin прочистувачите на воздухот толку ефикасни?
  Тоа е најнапредната технологија за филтрирање на воздух применета на оваа категорија на производи. Филтерот има проценет век на траење од 10 години.

  5 ПРИЧИНИ ЗАШТО ТРЕБА ВЕДНАШ ДА КУПИТЕ ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ DAIKIN MC55W ЗА ДА ГО ЗАШТИТИТЕ ЗДРАВЈЕТО НА ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО?
  1. Чист воздух благодарение на активно празнење на јони и flash streamer технологија
  2.ХЕПА филтер - Со високи перформанси за фаќање на ситни честички прашина па дури и PM 2.5 честички (електростатскиот HEPA филтер е достапен само на Daikin производите за прочистување на воздух)
  3. Моќно вшмукување и тивок режим на работа
  4.Филтерот за дезодорирање апсорбира и распаѓа мирис
  5. Нов модерен и компактен дизајн

  Прочистувачот на воздух Daikin MC55W е сертифициран за алергии од ECARF (European Centre for Allergy Research Fondation). ECARF e фондација - сертификат за поголема сигурност, независно сертификациско тело од 15 научници и техничари, кои развиваат специјални критериуми за да се отцени дадена група на производи). Валидноста на сертификатот за прочистувачот MC55W може да ја проверите на следниот линк: https://ecarf-siegel.org/en/products/mc55wvm/

  УНИКАТНАТА STREAMER ТЕХНОЛОГИЈА НА ДАИКИН

  1. Streamer единицата, технологија на плазма-празнење со голема моќност, ги распаѓа штетните материи (Супстанции кои вклучуваат: вируси, бактерии, полен, спори на мувла) во внатрешноста на единица. Овие материи се заробени на ХЕПА филтерот или се апсорбирани во филтерот за дезодорирање.
  2. Единицата за генерирање на активни плазма јони обезбедува дополнително прочистување на просторот, со додавање на елементи за прочистување на исчистениот воздух. Овие елементи можат да помогнат во дезодорирање на замирисани завеси и теписи.

  ЕЛЕКТРОСТАТСКИ ХЕПА ФИЛТЕР VS. НЕ-ЕЛЕКТРОСТАТСКИ ХЕПА ФИЛТЕР
  Филтерот има проценет век на траење од 10 години.

  • Отстранува 99,97% од ситните честички од 0,3 μm
  • Самото филтерско влакно се полни со статички електрицитет и ефикасно собира честички
  • Не се запушува лесно, па оттука и помалку губење на притисок

  ХЕПА филтер со високи перформанси за фаќање и на најмалите честички прашина. Филтерот ефикасно собира прашина со електростатски сили. Не е склон на запушување во споредба со неелектростатските ХЕПА филтри. Затоа, поголема количина на воздух може да помине низ филтерот.

  CLASH CYCLE CLEAN

  CLASH

  Филтерот за собирање прашина ги фаќа штетните лебдечки материи и Daikin Streamer ги распаѓа со оксидација.

  CYCLE

  Филтерот за дезодорирање апсорбира и распаѓа мирис. Благодарение на регенерацијата на капацитетот за апсорпција, се одржува капацитетот за дезодорирање. Нема потреба да го менувате филтерот за дезодорирање, за разлика од прочистувачите на воздухот со филтри со активен јаглен.

  CLEAN

  Ги отстранува бактериите од филтерот за собирање прашина.

  DAIKIN ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ MC55W


  Прочистувачот на воздух Daikin MC55W, со брзина на проток на воздух од 330 m3/h, и високо чувствителен сензор за прашина, има можност да разликува честички на прашина почнувајќи од PM 2.5 и како резултат на тоа да реагира.
  Карактеристики:
  • Применлива површинa: 41m2
  • Сензори: за прашина, за дезодоризирање на мириси, за PM 2.5
  • Димензии (вxшxд): 500 x 270 x 270 mm
  • Прочистување на воздух (во turbo мод): 330m3/h
  • Тежина:6,8kg
  • Тивок мод на работа до 19dBa

  Паксон – Daikin Home Comfort Expert Partner за MАКЕДОНИЈА.
  Ул. Загребска бр. 28в, лок. 5, 1000 Скопје
  02 3109 998 | 075 234 040 | 076 360 654 | contact@pakson.net
  www.pakson.mk

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Паксон
 • Земја на потекло:Јапонија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН ДОО - DAIKIN HOME COMFORT EXPERT ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНИЈА. Инженеринг фирма специјализирана за проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација како и редовно одржување и сервисирање на HVAC - системи (греење, вентилација, климатизација). ПАКСОН е партнер за Македонија на водечкиот светски бренд - јапонскиот производител на HVAC опрема, DAIKIN. Не случајно сме ориентирани на програмата на DAIKIN - енергетски високоефикасни и технолошко напредни системи, бренд- кој 95 години е водечки во светот за HVAC системи. Наша цел е – задоволни купувачи со ниска потрошувачка на електрична енергија. - Daikin VRV системи - Високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - Инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - Вентилоконвектори во сите изведби - Клима комори - Daikin Altherma инвертерски топлински пумпи - Сплит и мулти сплит системи инвертер технологија - Прочистувачи на воздух
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28в лок.4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи
  20%заштеда
  Цена со ДДВ:27.049 ден. 21.639 ден.

  Daikin прочистувач на воздух -MC55W

  20%заштеда
  Цена со ДДВ:32.069 ден. 25.655 ден.

  Daikin прочистувач на воздух и овла ...

  Цена со ДДВ:23.000 ден.

  Прочистувач на воздух Winix HR1000

  Цена со ДДВ:15.500 ден.

  Прочистувач на воздух Winix P300

  Цена со ДДВ:19.500 ден.

  Прочистувач на воздух Winix P450
  023109998

  корисничка поддршка