00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Haier TUNDRA Green Series inverter клима уреди (R32) AS25TADHRA-CLC / 1U25BEEFRA

17%заштеда

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Haier Tundra Green
  AS25TADHRA-CLC / 1U25BEEFRA
  Капацитет - ладење / греење (kW)
  2,6 (0,8 ÷ 3,4) / 2,9 (1,0 ÷ 3,8)

  • A++ / A+ висока енергетска класа на ладење /греење
  • 180° sine wave DC Inverter технологија со Intelligent Air
  • Wi-Fi уред вклучен во цената
  • Super Quiet mode, Comfortable sleep mode - режими на работа
  • Антибактериски филтер и функција Frost clean, Eurovent сертификат
  • Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, 24h тајмер
  • Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од -10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC

 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:17
  • Локација на мапа:Прикажи
  14%заштеда
  Цена со ДДВ:34.990 ден. 29.990 ден.

  Haier TUNDRA Green Series inverter ...

  Цена со ДДВ:32.990 ден.

  Haier AS35TADHRA-THC / 1U35MEEFRA-1 ...

  15%заштеда
  Цена со ДДВ:32.000 ден. 26.990 ден.

  Клима уред Haier Revive inverter 3 ...

  Цена со ДДВ:49.990 ден.

  Haier AS35S2SF1FA / 1U35S2SM1FA Fle ...

  7%заштеда
  Цена со ДДВ:66.990 ден. 61.990 ден.

  CARRIER Extreme 2 inverter R32 42QH ...

  5%заштеда
  Цена со ДДВ:79.990 ден. 75.990 ден.

  Клима уред Carrier 42QHG024D8SE Ext ...
  023061466

  корисничка поддршка