00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Haier AS35S2SF1FA / 1U35S2SM1FA Flexis

Haier AS35S2SF1FA / 1U35S2SM1FA Flexis

Цената е со вклучен ДДВ
41.990 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:HAIER FLEXIS CARBON BLACK Series inverter клима уреди (R32):

  •A+++ / A+++ висока енергетска класа на ладење/греење
  •A-PAM DC Inverter технологија со Intelligent Air
  •Super Quiet mode, Comfortable sleep mode- режими на работа
  •LED дисплеј во боја
  •Wi-Fi уред вклучен во цената
  •Frost Clean, Inteligent Air функции
  •Антибактериски филтер и можност за 3M PURIFY филтер
  •Функција Eco sensor - клима уредот се прилагодува на навиките на луѓето во просторијата, односно се исклучува доколку подолго време не сте во просторијата.
  •Функција на самочистење и самодијагностицирање, Auto-restart, Real Clock Timer
  •Опсег на работа ладење / греење при надвор. темп. од-10 ÷ 43 oC / -15 ÷ 24 oC
  •36 месеци гаранција, Eurovent сертификат за квалитет

  Haier AS35S2SF1FA / 1U35S2SM1FA Flexis 3,5 (1,0 ÷ 4,0) / 4,2 (1,0 ÷ 5,2)
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Енергија
 • профил на компанијата

  Енергија

  • Опис на компанијата:Енергија доо e овластен дистрибутер и сервисер за Carrier, Toshiba, Haier и Stulz во Македонија. Енергија доо е основана во 2005 како компанија за продажба, проектирање и одржување на системи за греење, ладење и климатизација. Согласно со светските стандарди и трендови преку нивно имплементирање во секојдневната работа, Енергија постојано го зголемува бројот на клиенти. Денес, Енергија е позната компанија во Македонија поради нејзината стручност, квалитет и професионалност во работата. Во Енергија, ние се грижиме за потребите на нашите клиенти, ги слушаме нивните замисли и заеднички работиме во исполнување на истите. Стручниот тим на Енергија е на ваше располагање за испорака на продукти од светски познатите производители на чилери, вентилоконвектори, клима комори, клима уреди, топлински пумпи, компресори, кондензатори, топлински изменувачи и друга опрема.
  • Име на контакт лице:Енергија
  • Адреса:Лондонска бр. 1А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:072213590
  • Телефон #:023061466
  • Факс #:023061468
  • Година на регистрација:2005
  • Број на вработени:12
  • Локација на мапа:Прикажи
  6%заштеда
  Цена со ДДВ:40.990 ден. 38.490 ден.

  Haier AS50TDDHRA-CL / 1U50MEEFRA Tu ...

  7%заштеда
  Цена со ДДВ:27.990 ден. 25.990 ден.

  Haier AS35TADHRA-CL / 1U35MEEFRA Tu ...

  6%заштеда
  Цена со ДДВ:24.990 ден. 23.490 ден.

  Haier TIDE Green AS35TAMHRA/1U35YEM ...
  023061466

  корисничка поддршка