00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Daikin SENSIRA FTXF-50/RXF-50 инвертер клима

10%заштеда

Daikin SENSIRA FTXF-50/RXF-50 инвертер клима

Цената е со вклучен ДДВ
78.800 ден. 70.920 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•SENSIRA FTXF-D -високоѕиден инвертер клима уред со рамен преден панел .Најпродаван DAIKIN модел за 2018 година.
  •BLUEVOLUTION серија со R- 32 еколошки фреон .Го намалува штетното влијание врз околината до 68% , во споредба со R-410A и дополнително ја намалува потрошувачката на енергија, благодарение на повисоката енергетска ефикасност што ја оддава . .
  •A++/А+ енергетска класа на ладење/греење
  •SCOP /SEER до 4.06 / 6.21
  •можност за WiFi контрола( со доплата)
  •Исклучително тивок режим на работа до 21 dB
  •Достапни капацитети 5.0KW; 6.0KW;7.1KW
  •Воздушен филтер кој ги отстранува честичките од прашина во воздухот за да обезбеди стабилно снабдување со чист воздух, без алергени..
  • Економичен режим на работа
  •Програм -сушење.
  •24 часовен тајмер
  •Работно подрачје од -15С до + 46 ◦С.
  •Еуровент сертификат
  •Сопствен сервис
  Заштедата на енергија е само една од предностите на оваа единица. Со купување на DAIKIN SENSIRA FTXF-A Вие се одлучувате за двојно штедење
  •ќе го намалите влијанието на штетните гасови во сопствената животна средина ,
  •ќе штедите на пари, поради ниските сметки за струја.

  ПОВЕЛЕТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА ИЦС ГРУП - ПРЕМИУМ ПАРТНЕР на DAIKIN за МАКЕДОНИЈА .

  Продажен салон Карпош (ICS i-Showroom) (02) 3 08 44 65,
  076 / 344-728
  Дирекција Тел: (02)310 99 49
  info@icsgroup.mk
  www.icsgroup.mk

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:ИЦС Груп
 • Гаранција:3 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  ИЦС Груп

  • Опис на компанијата:ИЦС ГРУП е фирма која со својот тим од искусни инжинери Ви нуди проектирање и изведба на инсталации за ладење, греење ,климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. Нашите системи се современи технолошки и еколошки решенија за многу инивидуални домови•индустриски објекти•канцелариски простории•шопинг центри•дата центри•болници•објекти од областа на прехрамбената индустрија и сл. Голема чест и привилегија ни преставува фактот што ИЦС ГРУП е овластен застапник на јапонскиот бренд DAIKIN-на широко познат по својот квалитет кој моментално го завзема водечкото место во светот, за производство на с-ми за климатизација и вентилација.Во својата палета на производи на ИЦС ГРУП застапени се и реномираните брендови: SABIANA,CLINT и DYNAIR од Италија и PROKLIMA и KLIMAOPREMA од Хрватска. Нашиот опсег на опрема се состои од: клима уреди • чилери • вентилоконвектори • топлински пумпи-ALTHERMA • топлински изменувачи и др.Инжинерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање,изведба, надзор и ревизија.Исто така фирмата поседува и лиценца Б за изведба на градби од втора категорија.Имплементирани се системите за проектирање и менаџмент ISO 9001-2004 и системот за управување со околината ISO 14001-2008.
  • Име на контакт лице:Катерина
  • Адреса:ул.164 бр.46-а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 214888
  • Телефон #:02 3109949
  • Факс #:02 3109949
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:56.700 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-35/RXF-35 инвер ...

  Цена со ДДВ:67.800 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-42/RXF-42 инвер ...

  9%заштеда
  Цена со ДДВ:78.800 ден. 71.600 ден.

  DAIKIN инвертер SENSIRA FTXC50C

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:50.500 ден. 45.450 ден.

  Daikin new SENSIRA FTXC-35/RXC-35 и ...

  Цена со ДДВ:74.900 ден.

  Daikin new SENSIRA FTXC-50/RXC-50 и ...

  Цена со ДДВ:Побарај цена

  Daikin Sensira
  023109949

  корисничка поддршка