00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Daikin new SENSIRA FTXC-35/RXC-35 инвертер клима

10%заштеда

Daikin new SENSIRA FTXC-35/RXC-35 инвертер клима

Цената е со вклучен ДДВ
49.000 ден. 44.100 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:•високоѕидна инвертер клима со елегантен преден панел
  •Енергетска класа (ладење/греење): A++/A+
  •Достапни капацитети: 3,5KW;
  • R32 еколошки фреон, BLUEVOLUTION
  • 24-часовен тајмер
  •Нејзиниот "Swing" компресор во споредба со ротирачкиот компресор (кај другите инвертери) обезбедува поголема заштеда на енергија, помал ризик за дефекти на единиците и потивко работење!
  • Работи тивко: до 21 dB(A)
  •Температурен опсег на работа при ладење од 10℃ до + 46℃
  •Температурен опсег на работа при греење од -15℃ до + 18℃
  •Wi-Fi адаптер за “on-line” контрола ( опција )
  •Моќен режим на работа• Сопствен сервис и монтерска екипа •ЕУРОВЕНТ сертификат -потврда за квалитет

  ПОВЕЛЕТЕ ВО ПРОДАЖНИТЕ МЕСТА НА ИЦС ГРУП - Premium Partner на DAIKIN за МАКЕДОНИЈА .

  Продажен салон Карпош (ICS i-Showroom) (02) 3 08 44 65,
  076 / 344-728, i-showroom@icsgroup.mk
  Дирекција Тел: (02)310 99 49
  info@icsgroup.mk
  www.icsgroup.mk

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:ИЦС Груп
 • Земја на потекло:Малезија
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  ИЦС Груп

  • Опис на компанијата:ИЦС ГРУП е фирма која со својот тим од искусни инжинери Ви нуди проектирање и изведба на инсталации за ладење, греење ,климатизација и вентилација, како и техничко-консултантски услуги. Нашите системи се современи технолошки и еколошки решенија за многу инивидуални домови•индустриски објекти•канцелариски простории•шопинг центри•дата центри•болници•објекти од областа на прехрамбената индустрија и сл. Голема чест и привилегија ни преставува фактот што ИЦС ГРУП е овластен застапник на јапонскиот бренд DAIKIN-на широко познат по својот квалитет кој моментално го завзема водечкото место во светот, за производство на с-ми за климатизација и вентилација.Во својата палета на производи на ИЦС ГРУП застапени се и реномираните брендови: SABIANA,CLINT и DYNAIR од Италија и PROKLIMA и KLIMAOPREMA од Хрватска. Нашиот опсег на опрема се состои од: клима уреди • чилери • вентилоконвектори • топлински пумпи-ALTHERMA • топлински изменувачи и др.Инжинерите вработени во ИЦС ГРУП располагаат со овластувања А и Б за проектирање,изведба, надзор и ревизија.Исто така фирмата поседува и лиценца Б за изведба на градби од втора категорија.Имплементирани се системите за проектирање и менаџмент ISO 9001-2004 и системот за управување со околината ISO 14001-2008.
  • Име на контакт лице:Катерина
  • Адреса:ул.164 бр.46-а
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075 214888
  • Телефон #:02 3109949
  • Факс #:02 3109949
  • Локација на мапа:Прикажи
  10%заштеда
  Цена со ДДВ:72.600 ден. 65.340 ден.

  Daikin new SENSIRA FTXC-50/RXC-50 и ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:58.900 ден. 53.010 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-35/RXF-35 инвер ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:82.000 ден. 73.800 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-50/RXF-50 инвер ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:70.500 ден. 63.450 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-42/RXF-42 инвер ...

  Цена со ДДВ:52.500 ден.

  Клима инвертер Daikin Sensira FTXC/ ...

  Цена со ДДВ:77.900 ден.

  Клима инвертер Daikin Sensira FTXC/ ...
  023109949

  корисничка поддршка