00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Неоперативна липосукција – отстранување на масни наслаги, целулит и преобликување на телото


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Нехириршката ултразвучна липосукција е новата техника која користи ултразвук кој се испорачува преку кожата до масните клетки, а има за цел да го растопи масното ткиво. Може да се комбинира со Accent XL(RF), Мезотерапија и RDT терапија со цел за оформување на контурите на определени делови на телото за неопределено време. Неоперативната липосукција користи ултразвук за отстранување на целулит и предизвикува клеточно оштетување по термички и микромеханички пат, односно афектирана е мембраната на масните клетки која прска, а маснотиите се излеваат во меѓуклеточната течност каде што се разградуваат од ензимите и како едноставни супстанции се елиминираат преку крвната циркулација. Со сондата се овозможува концентрација на ултразвучната енергија на точно одредена длабочина во ткивото со што се предизвикува селективно разбивање на масните клетки. Најчесто се користи за обликување на стомакот, стомачниот појас, колковите, задникот, колената и горниот дел на рацете, како и на други делови по желба.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Д-р Анчевски Ласер Лаб

  • Опис на компанијата:Во дерматолошката естетско-корективна одринација „Д-р Анчевски“ услугите ги нудат врвни дерматолози со долгогодишно искуство стекнато во нашата земја и во светски центри. Консултации и прегледи се вршат секој работен ден од 9 до 20 часот и во сабота од 10 до 14 часот. Дијагностицирањето се изведува со современа опрема, со примена на најсовремени дијагностички методи и се применуваат најновите тераписки доктрини во превенцијата и лекувањето.
  • Име на контакт лице:Д-р Анета
  • Адреса:М.Т.Гологанов 28
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:075280875
  • Телефон #:023216608
  • Факс #:023216609
  • Локација на мапа:Прикажи  023216608

  корисничка поддршка