00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Holzstar BKS 501 - Градежна кружна пила


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Димензии и тежини:

  Должина: 1870 mm
  Ширина: 810 mm
  Висина: 1170 mm
  Нето: 103 кг

  Електрични податоци:

  Напојувачки напон 400V
  Мрежна фреквенција 50Hz
  Мотор со абсорбиран погон 4,2 kW
  Моќност на испорака 3,4 kW

  Заштитна класа погон мотор: IP 44
  Погонски мотор: S6 40%
  Класа на ефикасност погонски мотор: IE3
  Вкупен влечење на струја: 7.1А

  Должина на маса: 1000мм
  Ширина на маса: 660мм
  Работна висина: 850мм

  Макс. висина на сечење 90°150mm
  Дијаметар на сечилото на пилата 500mm
  Брзина на сечилото на пилата2800 мин¯¹

  TKS-Yugoimpex
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Југоимпекс
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Југоимпекс

  • Опис на компанијата:Целосна опрема за преработка на дрво и производство на мебел. Генерални застапници за Blum оков. Ексклузивни застапници за Македонија, Косово и Албанија на реномираните производители за машини за преработка на дрво и дрвени материјали: Weinig, Holzher, Vitap, Paoloni, Giardina, Greda, Holzkraft, Holzstar. Ексклузивни застапници за Leitz алати, Al-Ko aспиратори.
  • Име на контакт лице:Иво Попов
  • Адреса:Ул. Качанички пат бр. 256 Индустриска зона Визбегово
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070271368
  • Телефон #:022650251
  • Година на регистрација:1989
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:41.480 ден.

  Holzstar- TKS 316 PRO (230 V) Стати ...

  Цена со ДДВ:25.980 ден.

  Holzstar TKS 316 E (230 V)- Мобилен ...
  022650251

  корисничка поддршка