00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

BOMAG Ваљаци за асфалт

BOMAG Ваљаци за асфалт

Те интересира цената?

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:BOMAG е светски лидер во областа на Технологијата за набивање и производството на машини за набивање асфалт, земја и отпад, финишери за асфалт, стабилизатори на земја, рециклирање и гребење на асфалт.
  Гамата на ваљаци за асфалт се состои од:
  Лесни тандем/комбинирани ваљаци од 1,8 - 5 t;
  Tешки артикулирачки тандем/комбинирани ваљаци од 6,5 - 16 t;
  Tешки пивот тандем/комбинирани ваљаци од 5 до 11,3 т.;
  Гумени ваљаци до 28 t;
  Надополнети со придружна технологија како:
  Economizer - Систем за следење на набивањето;
  Asphalt Manager - Систем за мерење и документрирање на набиеноста:
  TanGO Оscillation - Осцилационо набивање,
  GPS / WLAN - Поврзување на машините;
  Тelematic - Систем за менаџирање на возниот парк;
  ECOMODE - Систем за заштеда на гориво.
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Фимако
 • Земја на потекло:Германија
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Фимако

  • Опис на компанијата:ФИМАКО е фирма која се занимава со продажба и сервис на нови и употребувани машини за градежништво. Генерален застапник на светски водечки производители на градежна опрема: BOMAG - Опрема за набивање, Финишери и Фрези; MARINI - Aсфалтни Бази; SECMAIR - Машини за одржување на патишта; STRASSMAYR - Машини за одржување патишта; KAESER- Мобилни градежни компресори за воздух; CEDIMA - Машини за сечење афалт и бетон; GREEN POWER SYSTEMS - Агрегати/Генератори за струја; MASSENZA - Прскалки за емулзија и битумен; SHERPA - Мини (скип) натоварувачи. Фирмата е основана во септември 1994 година, како резултат на повеќе од 20 годишната соработка со нашите партнери BOMAG, ELE и др. Основната цел е презентирање и продажба на најновите достигнувања во опремата за градежништво од патната инфраструктура, како и нивен најбрз сервис и резервни делови.
  • Име на контакт лице:Русевски Филип
  • Адреса:бул.Јане Сандански 7/16, ТЦ Три Бисери
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:00 389 70 383 388
  • Телефон #:00 389 (0)2 2462 048
  • Факс #:00 389 (0)2 2461 243
  • Година на регистрација:1994
  • Локација на мапа:Прикажи  022462048

  корисничка поддршка