00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Фимако

 • Опис на компанијата:ФИМАКО е фирма која се занимава со продажба и сервис на нови и употребувани машини за градежништво. Генерален застапник на светски водечки производители на градежна опрема: BOMAG - Опрема за набивање, Финишери и Фрези; MARINI - Aсфалтни Бази; SECMAIR - Машини за одржување на патишта; STRASSMAYR - Машини за одржување патишта; KAESER- Мобилни градежни компресори за воздух; CEDIMA - Машини за сечење афалт и бетон; GREEN POWER SYSTEMS - Агрегати/Генератори за струја; MASSENZA - Прскалки за емулзија и битумен; SHERPA - Мини (скип) натоварувачи. Фирмата е основана во септември 1994 година, како резултат на повеќе од 20 годишната соработка со нашите партнери BOMAG, ELE и др. Основната цел е презентирање и продажба на најновите достигнувања во опремата за градежништво од патната инфраструктура, како и нивен најбрз сервис и резервни делови.
 • Име на контакт лице:Русевски Филип
 • Адреса:бул.Јане Сандански 7/16, ТЦ Три Бисери
 • Поштенски број:1000
 • Град:Скопје , Македонија
 • Мобилен #:00 389 70 383 388
 • Телефон #:00 389 (0)2 2462 048
 • Факс #:00 389 (0)2 2461 243
 • Година на регистрација:1994
 • Локација на мапа:Прикажи

Локација

Слики

Лого

Останато

Комплетност на профилот75.00%
Следи2
Број на производи12
Член од05 Апр, 2012
Последна промена15:07:20 , 09 Мар, 2022
Сакаш да добиваш понуда со сезонски попусти?


070/287-777

корисничка поддршка