00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Топлинска пумпа - Panasonic


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:PANASONIC e isklucitelno kvaliteten Japonski proizvoditel na Toplinski Pumpi koi shto se karakteriziraat so maksimalno visoka moknost, standardi i performansi.

  Dobitnik e na mnogu prestizni svetski nagradi za kvalitet, pomegju koi i GOOD DESIGN AWARD.

  PANASONIC Toplinskite Pumpi se Sertificirani so najprestizniot Evropski Sertifikat za kvalitet EUROVENT.

  Glaven performans so shto otskoknuva od site ostanati brendovi na toplinski pumpi e shto moze da raboti i do -28 C nadvoreshna temperatura, a duri i na -20 C nadvoreshna temperatura ima pad na moknosta od samo 0,5 kW, shto zbori za nejzinata stabilnost i izdrzlivost pri rabotenjeto.

  PANASONIC T-CAP Modelot na toplinska pumpa ja odrzuva temperaturata na vodata na sakanata temperatura stabilna, bez povikuvanje na elektricniot bekap, duri i pri ekstremen pad na nadvoreshnite temperaturi, so shto na korisnikot mu ovozmozuva golema zashteda vo greenjeto.

  PANASONIC AQUAREA Toplinski Pumpi imaat vo sebe vgradeno trostepen elektricen greac kako back up, so koj shto toplinskata pumpa bi mozela da go povika vo slucaj na potreba.

  Podetalni informacii za Toplinskite Pumpi PANASONIC AQUAREA moze da poglednete vo prilozenite Katalozi vo attachment kako i na slednive linkovi:

  https://www.aircon.panasonic.eu/HR_hr/ranges/aquarea/

  https://www.aircon.panasonic.eu/HR_hr/happening/nova-dizalica-topline-t-cap-16kw/

  Linkovi so video-prezentacii Za PANASONIC AQUAREA Toplinskite Pumpi:

  https://youtu.be/y_mE1FiUcT4

  https://youtu.be/QBOHOcDM3GI
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Техно Ауто
 • Земја на потекло:Јапонија
 • Гаранција:5 години
 • профил на компанијата

  Техно Ауто

  • Опис на компанијата:Опрема за Греење и Климатизација | www.tehnoauto.com.mk | ТЕХНО АУТО ДООЕЛ е формирана ноември 1990 година, со основна дејност увоз - извоз и трговија на големо и мало. Главните дејности и делокруг на работење на фирмата е во правецот на ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА. ТЕХНО АУТО располага со сопствен деловен простор и продавница, како и лесен товарен транспорт за доставување роба до добавувачите. За сите наши производи имаме обезбедено сервис и резервни делови, а нудиме и помош при проектирање и инженеринг на секакви видови инсталации од областа на греење, климатизација и вентилација во соработка со искусни и проверени проектанти, докажани низ нашиот долгогодишен ангажман. Во нашиот асортиман на производи се наоѓаат: котли и камини на пелети и дрва, пелети, котли на нафта и гас, алуминиумски и панелни радијатори, фенкоилери, чилери, клима комори и целосна опрема за инсталација. ТЕХНО АУТО е генерален застапник за Македонија на следните фирми со производен програм од областа на греење, ладење, вентилација и климатизација: ThermoFLUX од БиХ, Topling од БиХ, Pekpan од Турција, Ecoflam од Италија, Kostopoulos од Грција, Aliseo group од Италија (Eden, Mekar, Venco), Rhoss од Италија, K-Flex од Италија.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2463333
  • Година на регистрација:1990
  • Локација на мапа:Прикажи  022463333

  корисничка поддршка