00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Топлинска пумпа - Baxi


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:BAXI e Italijanski brend koj e del od ogromnata Germanska Grupacija BDR THERMEA GROUP, taa e najgolemata Evropska grupacija od oblasta na greenje i ladenje.

  Toplinskite Pumpi na grupacijata se proizveduvaat vo Obedinetoto Kralstvo UK (Velika Britanija); a se karakteriziraat so isklucitelno visoka moknost i performansi.

  Toplinskite Pumpi BAXI PBS-I Model High Efficiency se so vgradeni dvostepeni TWIN ROTARY ili SCROLL Tip na COMPRESSORI od brendot MITSUBISHI so koj shto BAXI ima dolgogodishna sorabotka.,

  BAXI Model PBS-I Toplinskite Pumpi se Sertificirani so najprestizniot Evropski Sertifikat za kvalitet EUROVENT, i se klasificirani vo visokata energetska klasa za toplinski pumpi, so shto Vi ovozmozuvaat maksimalen komfor so golema zashteda na energija.

  Na ovaa nova generacija na Toplinski Pumpi najmnogu do sega e daden akcent na maksimalna efikasnost vo odnos na greenjeto.

  Podolu se website linkovi i linkovi so video-prezentacii.

  https://www.baxi.it/prodotti/pompe-di-calore/aria-acqua-splittate-inverter/pbs-i-wh2

  https://www.baxi.it/

  Video so interesen opis na BAXI Toplinskite Pumpi, vo videoto se spomenuva renomiranata Germanska Grupacija BDR THERMEA GROUP, cija clenka e brendot BAXI:

  https://www.youtube.com/watch?v=hSdKxsVMPho

  Video prezentacii na BAXI Toplinski Pumpi Model PBS-I WH:

  https://youtu.be/GzvRefatj54
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Техно Ауто
 • Земја на потекло:Италија
 • профил на компанијата

  Техно Ауто

  • Опис на компанијата:Опрема за Греење и Климатизација | www.tehnoauto.com.mk | ТЕХНО АУТО ДООЕЛ е формирана ноември 1990 година, со основна дејност увоз - извоз и трговија на големо и мало. Главните дејности и делокруг на работење на фирмата е во правецот на ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА. ТЕХНО АУТО располага со сопствен деловен простор и продавница, како и лесен товарен транспорт за доставување роба до добавувачите. За сите наши производи имаме обезбедено сервис и резервни делови, а нудиме и помош при проектирање и инженеринг на секакви видови инсталации од областа на греење, климатизација и вентилација во соработка со искусни и проверени проектанти, докажани низ нашиот долгогодишен ангажман. Во нашиот асортиман на производи се наоѓаат: котли и камини на пелети и дрва, пелети, котли на нафта и гас, алуминиумски и панелни радијатори, фенкоилери, чилери, клима комори и целосна опрема за инсталација. ТЕХНО АУТО е генерален застапник за Македонија на следните фирми со производен програм од областа на греење, ладење, вентилација и климатизација: ThermoFLUX од БиХ, Topling од БиХ, Pekpan од Турција, Ecoflam од Италија, Kostopoulos од Грција, Aliseo group од Италија (Eden, Mekar, Venco), Rhoss од Италија, K-Flex од Италија.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2463333
  • Година на регистрација:1990
  • Локација на мапа:Прикажи  022463333

  корисничка поддршка