00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Топлинска пумпа - VIVAX


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:VIVAX e Hrvatski brend za bela tehnika i za toplinski pumpi, cie moto e da sekogash ima proizvodi so odlicen kvalitet, a voedno i so odlicni, prilicno dostapni ceni za kupuvacite.

  VIVAX Toplinskite pumpi se karakteriziraat so kvalitetni kompresori i izvonredna avtomatika. Poseduvaat visoko COP, so shto na korisnikot mu ovozmozuvaat golema zashteda na elektricna energija pri zagrevanje na prostorot.

  Imaat sopstven vgraden hidro kit (cirkulaciona pumpa, ekspanziona boca i sigurnosni ventili ), kako i vgraden elektricen back up, koi shto gi kompletiraat nivnite performansi i nezavisnost, za da ovozmozat nepreceno komforno greenje.

  Website Link za Toplinskite Pumpi VIVAX:

  https://www.vivax.com/hr/toplinske-pumpe-v2.aspx
 • Достапност:По нарачка
 • Продавач:Техно Ауто
 • профил на компанијата

  Техно Ауто

  • Опис на компанијата:Опрема за Греење и Климатизација | www.tehnoauto.com.mk | ТЕХНО АУТО ДООЕЛ е формирана ноември 1990 година, со основна дејност увоз - извоз и трговија на големо и мало. Главните дејности и делокруг на работење на фирмата е во правецот на ГРЕЕЊЕ, КЛИМАТИЗАЦИЈА И ВЕНТИЛАЦИЈА. ТЕХНО АУТО располага со сопствен деловен простор и продавница, како и лесен товарен транспорт за доставување роба до добавувачите. За сите наши производи имаме обезбедено сервис и резервни делови, а нудиме и помош при проектирање и инженеринг на секакви видови инсталации од областа на греење, климатизација и вентилација во соработка со искусни и проверени проектанти, докажани низ нашиот долгогодишен ангажман. Во нашиот асортиман на производи се наоѓаат: котли и камини на пелети и дрва, пелети, котли на нафта и гас, алуминиумски и панелни радијатори, фенкоилери, чилери, клима комори и целосна опрема за инсталација. ТЕХНО АУТО е генерален застапник за Македонија на следните фирми со производен програм од областа на греење, ладење, вентилација и климатизација: ThermoFLUX од БиХ, Topling од БиХ, Pekpan од Турција, Ecoflam од Италија, Kostopoulos од Грција, Aliseo group од Италија (Eden, Mekar, Venco), Rhoss од Италија, K-Flex од Италија.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 9-А лок.16
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:00 389 (0) 2 2463333
  • Година на регистрација:1990
  • Локација на мапа:Прикажи  022463333

  корисничка поддршка