00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

NAS QNAP TS-231P + 2x 3.0TB

NAS QNAP TS-231P + 2x 3.0TB

Цената е со вклучен ДДВ
27.990 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:CPU AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-212, 2-core, 1.7GHz
  System Memory 1GB DDR3 RAM
  Flash Memory 512MB NAND flash
  Hard Drive Tray 2x Western Digital 3.0TB RED
  Drive Interface SATA 3.5"/2.5" 6Gb/s HDD/SSD ; Hot-swappable
  USB 3 x USB 3.0 port (Front x1; Rear x 2)
  LAN Port 2 x GbE RJ45
  LED Indicators System Status, HDD, USB, LAN
  Buttons Power, Reset, USB One-Touch-Copy
  System Warning Buzzer
  Form Factor Tower
  Dimensions (H) x (W) x (D) 169 x 102 x 219 mm
  6.65 x 4.02 x 8.62 inch
  Weight Net: 1.28kg (2.82 lbs); Gross: 2.32kg (5.11 lbs)
  Operating Temperature 0 - 40˚C / 32~104°F
  Relative Humidity 5~95% non-condensing, wet bulb: 27˚C
  Power Supply AC adapter, 65W, 100 - 240V
  Power Consumption HDD standby: 8.46W
  In operation: 15.6W
  (with 2 x 1TB HDD installed)
  Sound Level* Operating low speed: 19.2 dB(A)
  Security Design Kensington security slot
  Fan 1 x 7 cm smart fan (12V DC)
 • Достапност:Има залиха
 • Гаранција:2 години
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Сетра ИТ Маркет

  • Опис на компанијата:СЕТРА ИТ МАРКЕТ нуди широк асортиман на ИТ опрема: компјутери, лаптопи, печатачи, монитори, мрежна опрема, компјутерска галантерија, мобилни телефони, галантерија за мобилни телефони, телевизори, клима уреди. Професионален сервис за ит опрема и мобилни телефони.
  • Име на контакт лице:Александар Неделковски
  • Адреса:Димитар Гуштанов Бр.30
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 226264
  • Телефон #:02 2720777
  • Година на регистрација:2012
  • Број на вработени:4
  • Локација на мапа:Прикажи  022720777

  корисничка поддршка