00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Сервер FUJITSU Primergy RX1330 M3


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Type Server – rack
  Server Scalability 1-way
  Processor 1 x Intel Xeon E3-1220V6 / 3.0 GHz (3.5 GHz) (Quad-Core)
  Processor Socket LGA1151 Socket
  Cache Memory 8 MB
  Cache Per Processor 8 MB
  RAM 8 GB (installed) / 64 GB (max) – DDR4 SDRAM – ECC
  Storage Controller SATA (SATA 6Gb/s); SATA
  Server Storage Bays hot-swap 3.5″
  Hard Drive 2 x 2000 GB Hot Plug Business Critical – SATA 6Gb/s – 7200 rpm
  Optical Storage DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM
  Graphics Controller Intel HD Graphics P630
  Networking GigE x2
  Power Supply 300W Hot Plug
 • Категорија:Сервери
 • Достапност:Има залиха
 • Земја на потекло:Германија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Сетра ИТ Маркет

  • Опис на компанијата:СЕТРА ИТ МАРКЕТ нуди широк асортиман на ИТ опрема: компјутери, лаптопи, печатачи, монитори, мрежна опрема, компјутерска галантерија, мобилни телефони, галантерија за мобилни телефони, телевизори, клима уреди. Професионален сервис за ит опрема и мобилни телефони.
  • Име на контакт лице:Александар Неделковски
  • Адреса:Димитар Гуштанов Бр.30
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 226264
  • Телефон #:02 2720777
  • Година на регистрација:2012
  • Број на вработени:4
  • Локација на мапа:Прикажи  022720777

  корисничка поддршка