00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Светски поредок

Светски поредок

Цената е со вклучен ДДВ
500 ден.

 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Нашата доба е настојчива, повремена, дури и очајна, во обидот да го спроведе концептот на светски поредок. Хаосот почнува да се заканува како никогаш претходно со ширење на оружјето за масовно уништување, со распаѓање на државите, уништување на животната средина, вршењето геноцидни дела, а новите технологии се закануваат да го исфрлат
  конфликтот надвор од човечка контрола и разбирање.
  Новите методи на комуникација и на пристап до информациите ги соединија регионите како никогаш досега и ги проширија глобално димензиите на случувањата – но на начин на кој го инхибираат размислувањето, барајќи од лидерите да реагираат на моменталните случувања изразувајќи се во форма на слогани. Дали се соочуваме со период во кој иднината ќе ја одредуваат сили надвор од какви било ограничувања на некој поредок?

  486 стр. ; 21 см
  Превод на делото: World Order / Henry Kissinger
  ISBN 978-608-4780-44-1
  год. на издавање: 2016 г.
 • Категорија:Книги
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Полица
 • Земја на потекло:Македонија
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Полица

  • Опис на компанијата:Големиот обем на издадени книжевни дела поврзани со домашните проекти, во 2012 година, ја наметна потребата за комерцијализација на издавачката дејност на Конгресен сервисен центар - Полица. Визијата е да се зголеми бројот на комерцијална изданија, и да се збогати пазарот со нови и атрактивни наслови. Имаме востопставено контакти со врвните издавачки куќи во светот, со цел секогаш на читателите да им понудиме добри наслови.
  • Име на контакт лице:Полица
  • Адреса:Дебарца 10
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:071399878
  • Телефон #:023230967
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка