00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Протеински кранч Јагода - 7 парчиња

Протеински кранч Јагода - 7 парчиња

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1190 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:1 кутија содржи 7 барови.
  Крцкав бар од јагода. Со засладувачи и полиоли.
  Состав:протеински микс (текстура од соен протеин;тапиока скроб); млечен протеин; соен протеин; хидролизиран желатин);полидекстроза;олигофруктоза(екстракт од корен цикорија); растително масло (масло од палмино јадро, палмино масло,шеа масло и сончогледово масло); навлажнувачи: глицерин; путер од какао; вкусови(соја); дехидрирани јагоди(0,9%), дехидрирани малини; емулгатор; соја лецитин, моно диглицериди; јогурт во прав (млеко);концентриран џус од брусница во прав; регулатори на киселост: лимонска киселина, јаболкова киселина; обезмастено млеко во прав; сол; боја; црвена репка; засладувачи:сукралоза, калиум ацесулфан.
  Алергенси:содржи млеко и соја. Произведено на машини кои процесираат јајца, глутен, сулфити, јадкасти плодови и кикирики.
  Средни нутритивни вредности на 1 бар(44гр):
  Енергија 155kcal/646kJ
  Масти 6,1гр
  -од кои заситени масни киселини 3,4гр
  Јаглени хидрати 4,9гр
  -од кои шеќери 1,95гр
  -од кои скроб 1,05гр
  -од кои полиоли 1,9гр
  Влакна 11,9гр
  Протеин 15гр
  Сол 0,35гр
  Да не се користи како единствен извор на исхрана.
  Бидете сигурни дека пиете доволно вода во текот на денот.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка