00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Протеински пијалок со вкус на чоколадо и карамела

Протеински пијалок со вкус на чоколадо и карамела

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

170 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Цената на достава е 99 ден.

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Назив: Ладен пијалак со вкус на чоколадо и карамела. Инстант високо-протеинска мешавина со шеќер и засладувачи. Намалени шеќери. Без глутен. Погодно за Вегетаријанци.
  Состав: Млечни протеини (лецитин од сончоглед); какао во прав (лецитин од сончоглед) (8,3%); подготовка од растителни масти (палмино масло RSPO сертифицирано, гликозен сируп, млечен протеин, анти-стврднувачко средство: силициум диоксид); вкусови (млеко); малтодекстрин; сол; згуснувачи: микрокристална целулоза и натриум карбокси метил целулоза, карагенан; регулатор на киселост: калциум карбонат; олигофруктоза; метионин; засладувачи: аспартам (содржи фенилаланин), калиум ацесулфам.
  Алергени: млеко. Произведено на опрема што процесира јајца и соја.
  Средни нутритивни вредности на 30гр.: Енергија 115 kcal/ 486kJ, масти 2,6гр. (од кои заситени масни киселини 1,4гр., јаглени хидрати 2,3гр (од кои шеќери 0,5гр, од кои скроб 1,8гр.), влакна 1,3гр, протеин 20гр, сол 0,75гр, калциум 255мг.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:Франција
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи
  следи ја оваа компанијаИспрати прашањесите производи
  Вкупна оцена:
  4.7 од 5.0 (3 оцени вкупно)
  070/287-777

  корисничка поддршка