00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

BOMAG ВИБРО НАБИВАЧ BT 65/4


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Вибро набивач (жаба) за асфалт и земја. Работна ширина: 280 мм; Тежина: 68 кг; Ударна сила: 17 кN; Мотор (бензин): HONDA GXR 120/2,8 kW; Со вграден двоен филтер за гориво и двоен филтер за воздух; Мерач на работни часови, удари и сервис интервали; Автоматски прекин при ниско ниво на масло.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Фимако
 • Земја на потекло:Германија
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Фимако

  • Опис на компанијата:ФИМАКО е фирма која се занимава со продажба и сервис на нови и употребувани машини за градежништво. Генерален застапник на светски водечки производители на градежна опрема: BOMAG - Опрема за набивање, Финишери и Фрези; MARINI - Aсфалтни Бази; SECMAIR - Машини за одржување на патишта; STRASSMAYR - Машини за одржување патишта; KAESER- Мобилни градежни компресори за воздух; CEDIMA - Машини за сечење афалт и бетон; GREEN POWER SYSTEMS - Агрегати/Генератори за струја; MASSENZA - Прскалки за емулзија и битумен; SHERPA - Мини (скип) натоварувачи. Фирмата е основана во септември 1994 година, како резултат на повеќе од 20 годишната соработка со нашите партнери BOMAG, ELE и др. Основната цел е презентирање и продажба на најновите достигнувања во опремата за градежништво од патната инфраструктура, како и нивен најбрз сервис и резервни делови.
  • Име на контакт лице:Русевски Филип
  • Адреса:бул.Јане Сандански 7/16, ТЦ Три Бисери
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:00 389 70 383 388
  • Телефон #:00 389 (0)2 2462 048
  • Факс #:00 389 (0)2 2461 243
  • Година на регистрација:1994
  • Локација на мапа:Прикажи  022462048

  корисничка поддршка