00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Фискален принтер FX1200


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:• Брзо и безшумно печатење
  • Систем за лесна промена на хартиja
  • Секач на хартиja автоматски нож
  • USB интерфеjс за комуникација со компјутер.
  Погоден за работа во:

  • ресторани
  • супермаркети
  • бензински пумпи
  • аптеки.

  Фискален принтер FX1200 e брз фискален печатач, кој надминува останатите модели во оваа класа со неверојатен брзо (150 мм / сек.) и безшумно печатење. Благодарение на easy-paper-load системот, дури неискусни оператори можат да вчитаат хартиената ролна без напор. Ова го прави исклучително лесен и удобен за работа, а богатите му комуникациски можности му овозможуваат неограничена сфера на примена. Идеален за корисниците на постоечките компјутерски базирани POS системи. Идеален за објекти каде се печати многу и каде брзината и доверливоста на опремата е од примарно значење.

  • Тежина:0.750 kg
  • Димензии:105 x 180 x 85 mm

  Фискални каси и фискални принтери од Давид Компјутери.

  # фискални-принтери-за-вашата-компанија
 • Достапност:Контакт
 • Гаранција:1 година
 • профил на компанијата

  Давид компјутери

  • Опис на компанијата:ДАВИД Компјутери се занимава со изработка и продажба на софтвер, фискални каси и фискални принтери, продажба на хардверски компоненти а притоа нуди и целосна поддршка и одржување на истите.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Јане Сандански 72/1
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022450372
  • Факс #:02 2450372
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:16.000 ден.

  Фискален принтер FX1300

  Цена со ДДВ:15.340 ден.

  Фискален принтер FX 1200

  Цена со ДДВ:24.662 ден.

  Фискален принтер FX 1300

  Цена со ДДВ:13.600 ден.

  ФИСКАЛНА КАСА EXPERT SX

  Цена со ДДВ:12.500 ден.

  ФИСКАЛНА КАСА PERFECT S
  022450372

  корисничка поддршка