00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Подготвителни часови по англиски јазик за полагање TOEFL и IELTS


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Времетраење на курсот: 30 часа од по 45 мин. Термини: Од понеделник до сабота. IELTS (the International English Language Testing System) и TOEFL (the Test of English as a Foreign Language) претставуваат најбарани тестови за познавање на англискиот јазик при аплицирање за високо образование, постдипломски студии, докторати, иселенички визи и вработување низ целиот свет (повеќе од 8,000 колеџи, универзитети и агенции во повеќе од 135 земји се потпираат на резултатите од TOEFL/IELTS тестовите за да донесат најразлични одлуки за прием во земјата и слично)
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Логос Плус
 • профил на компанијата

  Логос Плус

  • Опис на компанијата:ЛОГОС ПЛУС нуди јазични курсеви за сите нивоа и возрасти, компјутерски курсеви како и пишан, симултан и консекутивен превод. Сите наши јазични курсеви се осмислени на тој начин што ги задоволуваат потребите на нашите ученици, без разлика дали им е потребно познавање на странски јазик за работа, патување, за полагање на сертификати за познавање на странски јазик или едноставно за здоволство. Сите наши компјутерски курсеви се наменети за успешно канцелариско работење со компјутерите и основните компјутерски програми. ЛОГОС ПЛУС врши и квалитетни преводи од секаков вид и област, односно стручни преводи, по потреба заверени од нашите вработени судски преведувачи.
  • Име на контакт лице:Olivera
  • Адреса:Aminta Treti br.75
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:+38971211876
  • Телефон #:+38923225501
  • Година на регистрација:2006
  • Број на вработени:10
  • Локација на мапа:Прикажи  023225501

  корисничка поддршка