00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Печатење маици/блузи/капи


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Печатени маици, дуксови, поло маици и капи од наше производство. Располагаме со голем избор на материјали за изработка на комерцијални маици и блузи но и модни „бутик“ модели.

  15 годишното искуство во печатењето врз текстил е гаранција за квалитетот. Печатењето може да биде директно врз текстилот на 6-то бојна каросел машина со пластисол, рељефни, водени, еластични, транспарентни, рефлективни, глитер бои...

  Печатење со термо трансфер пресликации, дигитално фото колор печатење, апликации од дигитално исечена термо фолија FLOCK & FLEX (плиш/велур и гума) и апликации со циркони.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Мотив плус
 • профил на компанијата

  Мотив плус

  • Опис на компанијата:total graphic centar дизајн,сито печат,шиење и печатење маици и капи,светлечки реклами,билборди,лепење излози и возила,картонски кутии за пици и други,дигитално печатење,нашивни етикети,рекламен материјал...
  • Име на контакт лице:Ѓорѓи
  • Адреса:ул.Партизанска бр.51/10
  • Поштенски број:2000
  • Град:Штип , Македонија
  • Мобилен #:075-444-240
  • Телефон #:032/608-236
  • Година на регистрација:2001
  • Процент на извоз:15
  • Локација на мапа:Прикажи  032608236

  корисничка поддршка