00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

DAIKIN инвертер SENSIRA FTXF35A +RXF35A

10%заштеда

DAIKIN инвертер SENSIRA FTXF35A +RXF35A

Цената е со вклучен ДДВ
48.400 ден. 43.560 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Дискретна единица со висока ефикасност и сигурен комфор. Многу тивка, само со 21 dBA ниво на звучност. Вграден филтер за прочистување на воздухот. Благодарение на ладилното средство R-32, Sensira доби А ++ во ефикасноста на ладење. Што е добро за околината и за вашиот буџет.
  •Управувач преку интернет-wifi(опционално): контролирајте ја внатрешната единица од било кое место со помош на апликација, преку локална мрежа или интернет
  •Тивка работа до 21 dBA
  •Ако изберете производ со R-32, се намалува влијанието врз околината 68% во споредба со R-410A и доведува директно до пониска потрошувачка на енергија, благодарение на неговата голема енерегетска ефикасност
  •Номинален капацитет на ладење до 3,3 kW
  •Номинален капацитет на греење до 3,5 kW
  Фотокаталитички титаниум апатитски филтер за прочистување на воздух: овозможува прочистен воздух без алергени, бактерии, вируси и непријатни мириси.
  •Економичен режим на работа
  •Работен опсег: од -15◦С до + 46 ◦С.
  • EUROVENT сертификат
  Целосна техничка спецификација: https://bit.ly/3uszJ0m
  Монтажата не е вклучена во цената на клима уредот, за монтажа се доплаќа 5.900 ден (до 3m развод)

  За сите дополнителни информации Ви стоиме на располагање:

  ПАКСОН – Daikin Home Comfort Expert партнер за Македонија
  Изложбен салон Daikin: Загребска бр.28в, лок.4, Скопје
  Дирекција: Загребска бр.28в, лок.5, Скопје
  Тел. 02 3109 998 | 076 360 654
  contact@pakson.net
  www.pakson.mk
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Паксон
 • Земја на потекло:Чешка Република
 • Гаранција:3 години
 • профил на компанијата

  Паксон

  • Опис на компанијата:ПАКСОН ДОО - DAIKIN HOME COMFORT EXPERT ПАРТНЕР ЗА МАКЕДОНИЈА. Инженеринг фирма специјализирана за проектирање и изведба на системи за греење, ладење и вентилација како и редовно одржување и сервисирање на HVAC - системи (греење, вентилација, климатизација). ПАКСОН е партнер за Македонија на водечкиот светски бренд - јапонскиот производител на HVAC опрема, DAIKIN. Не случајно сме ориентирани на програмата на DAIKIN - енергетски високоефикасни и технолошко напредни системи, бренд- кој 95 години е водечки во светот за HVAC системи. Наша цел е – задоволни купувачи со ниска потрошувачка на електрична енергија. - Daikin VRV системи - Високо ефикасни водено ладени топлински пумпи (геотермални топлински пумпи) - Инвертерски воздушно ладени топлински пумпи - Вентилоконвектори во сите изведби - Клима комори - Daikin Altherma инвертерски топлински пумпи - Сплит и мулти сплит системи инвертер технологија - Прочистувачи на воздух
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:Загребска 28в лок.4
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:076360654
  • Телефон #:02/3109998
  • Факс #:02/3108889
  • Локација на мапа:Прикажи
  10%заштеда
  Цена со ДДВ:67.900 ден. 61.110 ден.

  DAIKIN КЛИМА УРЕД SENSIRA 5kw FTXF ...

  Цена со ДДВ:Побарај цена

  Daikin Sensira

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:36.900 ден. 33.210 ден.

  Прочистувач и навлажнувач на воздух ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:48.400 ден. 43.560 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-35C/RXF-35C инв ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:57.900 ден. 52.110 ден.

  Daikin SENSIRA FTXF-42C/RXF-42C инв ...

  10%заштеда
  Цена со ДДВ:67.900 ден. 61.110 ден.

  DAIKIN инвертер клима уред SENSIRA ...
  023109998

  корисничка поддршка