00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

BoltShark клешти за сечење

30%заштеда

BoltShark клешти за сечење

Цената е со вклучен ДДВ
3.038 ден. 2.127 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:469SHARK/4DP Клешти за сечење BoltShark 200

  •Ултра моќни сечила кои се користат за лесно сечење на металната жица, вклучувајќи ги појачаните и калени легури и други екструдирани метали. Ергономски се дизајнирани да применуваат максимална сила и при помала сила на стискање со раката. Изработени од јаглероден челик со индукциски појачани рабови за сечење. Сечилото BoltShark може да сече до 6 мм мека метална жица, 4мм тврд челик и 3.6мм калена пијано жица.
  Лесно сече делови како што се завртки, клинци, навртки, итн до дебелина од 5 mm
  •целосно појачани до ~47HRc, со индукција за сечење на рабовите, појачан на ~64HRc
  •финиширан со црна антикорозивна боја и лесно подмачкана
  •должина на клештите 200 мм
  •Двојно појачани пластични нелизгави рачки кои обезбедуваат добра ергономска рачна потпора
 • Достапност:Контакт
 • Земја на потекло:Словенија
 • Гаранција:2 години
 • профил на компанијата

  Униор Македонија

  • Опис на компанијата:Униор Македонија е ексклузивно претставништво на Unior Словенија, компанија со богата традиција обврзана на производство на високо квалитетен професионален рачен алат.
  • Име на контакт лице:Александар
  • Адреса:ул.Народен фронт бр.5
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:(02) 2432 057
  • Факс #:(02) 2432 150
  • Локација на мапа:Прикажи  022432057

  корисничка поддршка