00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

ОРХИДЕА СО ДВЕ СТЕБЛА

ОРХИДЕА СО ДВЕ СТЕБЛА

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

1460 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена. Доставата е бесплатна за цела Македонија.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Орхидеата претставува симбол на убавина и љубов и не останува незабележана каде и да се наоѓа. Таа е една од нашите најпродавани саксиски растенија, одлична како корпорациски подарок, подарок со кој ќе искажете благодарност или пак ,на ваше задоволство, како декорација во сопствениот дом.

  Орхидеата доаѓа со керамичка саксија (прикажана на фотографијата). Картичка за порака е вклучена.

  ИСПОРАКА
  Cityflowers.mk врши испорака само на територија на Град Скопје и истата е секогаш бесплатна.
  Испораката се извршува :

  -Истиот ден – за нарачки кои се извршени до 14.30 часот во работен ден.
  -Нареден ден – за сите нарачки кои ќе се извршат по 14.30 часот во работен ден.

  Испораката се извршува секој ден од Понеделник до Сабота, освен во Недела и државни празници.

  ВОДИЧ ЗА ГОЛЕМИНА
  Висина на растението: 60 см

  Имајте во предвид дека постои можност одредени цвеќиња, бои или саксии да не се достапни во моментот на вашата нарачка. Во ваков случај, извршуваме замена на истите со најслични на нарачаните (со еднаква или поголема вредност) и со чија употреба ќе го задржиме истиот дизајн на цвеќето/аранжманот кој сте го одбрале.

  УПАТСТВО ЗА НЕГА
  Температура: Идеална денска температура 16-24 °C и ноќна 16-18 °C.

  Светлина: Ова растение сака многу светлина. Минимум 10 часа светлина, но не директна сончева, ќе придонесе Орхидејата да биде среќна и здрава.

  Наводнување: Најдобро е да дозволите земјата да се исуши целонсо пред повторно да ја наводнувате вашата Орхидеја. Многу вода и постојана влажна земја може да придонесе скапување на корените на растението.Исто така не наводнувајте ја врз листовите и стеблото бидејки водата се задржува таму и може да предизвика развивање на бактерии и скапување.

  Земја: Користете земја која се користи за Орхидеи односно земја со добра дренажа.

  Прихрана: Додавајте течна прихрана за Орхидеи на секои 10-14 дена.

 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:City Flowers
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  City Flowers

  • Опис на компанијата:City Flowers е компанија која на своите купувачи им нуди можност за онлајн нарачка на различни видови на свежо цвеќе, букети и саксиско цвеќе и нивна испорака директно до вашата врата. Нашата цел е да донесеме насмевка на вашето лице и свежо цвеќе до вашата врата. Веруваме дека треба да биде екстра лесно за секого да нарача, подари и да ужива во прекрасно свежо цвеќе во својот дом, на работа или каде и да посака.
  • Име на контакт лице:Ивана Николов
  • Адреса:Орце Николов бр. 110
  • Поштенски број:1000 Скопје
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:00 389 70 27 27 28
  • Телефон #:00 389 70 27 27 28
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:1.845 ден.

  БУКЕТ ЦВЕЌЕ 50 ЦВЕТОВИ АЛСТРОМЕРИА

  Цена со ДДВ:450 ден.

  УБАВИНА

  Цена со ДДВ:1.330 ден.

  АНТУРИУМ

  Цена со ДДВ:1.800 ден.

  Рози - Разигран фустан

  Цена со ДДВ:1.790 ден.

  КУТИЈА СО ЦВЕЌЕ ЕВА

  Цена со ДДВ:1.800 ден.

  КУТИЈА СО ЦВЕЌЕ СНЕЖНА УБАВИНА
  070/287-777

  корисничка поддршка