00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

LightMed Yellow Laser


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Последна генерација на Yellow 577nm Laser за фотокоагулација на ретината при Дијабетска Ретинопатија
 • профил на компанијата

  Визиа - Центар за очи

  • Опис на компанијата:Визиа е првата приватна хируршка очна клиника во Македонија, основана во Февруари 2002 година. Од појавувањето на Визиа се сменија стандардите во очната хирургија во Македонија во полза на пациентите. Воведовме нови техники и операции кои до тогаш не постоеа, како Excimer Laser - Ласерска корекција на диоптрија (LASIK) - за првпат во Македонија и заради кои пациентите мораа да одат да се оперираат во странство. Го подигнавме квалитетот на услугите, на прегледите и на операциите на многу високо ниво дури и за западни стандарди, со помош на комплетна компјутеризирана опрема. Со совршениот релаксиран ентериер им помагаме на пациентите да го избегнат чувството на стрес од болница. Услуги: • Диоптрија • Очен Притисок • Ехографија • Видно Поле • Оптичка Биометрија • Пахиметрија • Фундус Камера • Жолт Ласер 577нм • Вежби за Страбизам • Корнеална Топографија • ЈАГ Ласер Визиа се наоѓа во Карпош IV до „стара телевизија“. Се простира на 350m2 простор на едно ниво. Располагаме со 3 комплетно опремени работни места и неколку помошни простории, кабинет за страбизам, богато опремено оптика, 2 операциони сали - една за рефрактивна хирургија и втората за катаракта и глауком. Со наша помош поблиску до јасен вид..
  • Име на контакт лице:Визиа - Центар за очи
  • Адреса:Никола Парапунов 27/1
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070 339164
  • Телефон #:02 3092040
  • Локација на мапа:Прикажи  023092040

  корисничка поддршка