00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Апарат за ноќна aпнеа-prisma-SMART


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Ноќната апнеа е потенцијално сериозно нарушување кое го превенира нормалното дишење додека спиете. Mоже да се јави кај мажи, жени и деца од сите возрасти. Повеќето луѓе со опструктивна ноќна апнеа не се свесни за својата состојба. Ова се случува кога мускулите во грлото се релаксираат, проодот на воздух се спречува или намалува, не можете да земете доволно воздух, кое го намалува нивото на кислород во крвта. Вашиот мозок е чувствителен на промените и ве буди од спиење за да ги отворите дишните патишта.
  Симптоми
  • Гласно хрчење
  • Епизоди на престанок на дишење додека спиете
  • Утринска главоболка
  • Проблем со спиење
  • Чувство на ненаспаност преку ден (хиперсомнија)
  Доколку не се бара решение за дијагноза и ефективна терапија, луѓето поради ноќната апнеа се изложени на зголемен ризик од:
  ➡Покачен крвен притисок
  ➡Аритмии или срцево заболување
  ➡ Срцев удар
  ➡ Мозочен удар
  Дијагностицирањето на опструктивната ноќна апнеа може да го утврди вашиот лекар или специјалист од оваа област.
  Терапијата за ноќна апнеа ќе ја одреди докторот со помош на апарат (Cpap). За понуда и дополнителни информации за апаратите за ноќна апнеа може да ни пратите барање за брошура на medical@bimek.com.mk
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Би-мек
 • Земја на потекло:Македонија
 • профил на компанијата

  Би-мек

  • Опис на компанијата:Би - МЕК e овластен дистрибутер на многу светски познати и реномирани производители на медицинска опрема. Со традиција од 2002 година и голем број на реализирани проекти во јавниот и приватниот здравствен сектор, нашиот континуиран успех се темели на квалитет, услужност, доверба и разбирање на потребите на нашите клиенти. Би-МЕК располага со комплетна понуда на медицинска апаратура од областа на дијагностика, болничко лекување и специфична опрема за барањата на многу поедини специјалности. Ние сме ISO сертифицирана компанија за продажба, инсталација, обука и одржување на медицинска опрема. Сервисниот оддел на Би-МЕК е високо стручен тим од сертифицирани инженери со долгогодишно искуство, секогаш подготвен да Ви помогне за следните услуги: • сервис и одржување на медицинска опрема со оригинални резервни делови • бесплатна обука за опремата набавена од Би-МЕК • одржување на опремата по потреба • испорака и монтажа на апарати набавени од Би-МЕК Сервисерите поседуваат сертификати од производителите на медицинска опрема и континуирано присуствуваат на обуки и работилници организирани од реномирани производители за најнапредна медицинска технологија. За подобро здравје - Ви нудиме гаранција и сигурност со професионалнa услуга!
  • Име на контакт лице:Катерина
  • Адреса:Миле Поп Јорданов 44
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023296990
  • Факс #:023296990
  • Локација на мапа:Прикажи  023296990

  корисничка поддршка