00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Безболен парадонтален третман Vector Paro


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Вектор-паро е модерен апарат кој нуди безболен, минимално инвазивен пародонтален третман. Апаратот поседува ултрасонична енергија која е насочена кон местото каде е таа потребна. Интервенцијата е без несакани вибрации, не ги оштетува забните ткива и е нежен кон меките ткива. Вектор-паро ги менува ултразвучните осцилации во нежни горе-долу движења на самата сонда која движи паралелно со вашите заби. Ова е идеален тип на третман за сите пациенти кои страдаат од дентална хиперсензитивност, непријатноста при работата е минимална. Пријатниот звук на апаратот и отсуството на вибрации се одлична алтернатива кај дентофобичните пациенти. Стоматолозите го преферираат кај пациенти кои имаат дентални мостови и коронки, импланти бидејќи не постои ризик од оштетување на изработките.
  Уште една придобивка од чистењето на забите и непцата со Вектор Паро е специјалната течност Вектор Флуид која содржи хидроксил апатит и калциум фосфат кои ги појачуваат забните ткива и обезболуваат соголените зони. Вкусот на течноста е на нане кое дава чувство на пријатност и свежина.
 • Продавач:Д-р Нина
 • профил на компанијата

  Д-р Нина

  • Опис на компанијата:Стоматолошката ординација „Д-р Нина“ е специјализирана за дентални третмани кои ќе ви дадат долготрајна и спектакуларна насмевка. Нашата експертиза излегува во пресрет на различни видови дентални потреби. Било дали е потемнат заб, оштетен, скршен или пренатрупан во вилицата, ние имаме соодветни третмани за сите ваши потреби. Нашите третмани се дизајнирани да ја повратат вашата природна насмевка, а во нив се вклучени следните услуги: Естетски корекции. Чистење на забен камен и полирање. Поправка и лекување. Вадење на заби. Порцелански ламинати. Коронки и мостови. Тотални и визил протези. РАБОТИМЕ СО ПЛАВИ КАРТОНИ. ПЗУ „Д-р Нина“ ул. „Булевар Авној“, бр. 70, локал 9 1000 Скопје, Македонија Тел: +389(0)2/2430-188 Моб: +389(0)70/344-061 еПошта: info@drnina.mk Веб сајт: www.drnina.mk Работно време: 08:00 до 19:30 од понеделник до петок и од 09:00 до 14:00 сабота
  • Име на контакт лице:Нина Митева
  • Адреса:Бул.Авној 70
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:++38970344061
  • Телефон #:++22430188
  • Година на регистрација:2003
  • Број на вработени:4
  • Локација на мапа:Прикажи  022430188

  корисничка поддршка