00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

SOLARUS® KIDS КОЛЕКЦИЈА ЗА СОНЧАЊЕ ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:SOLARUS® KIDS- СПФ 50 МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ, СПФ 30 МЛЕКО ЗА СОНЧАЊЕ, СПФ 5О КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ, МЛЕКО ЗА ПОСЛЕ СОНЧАЊЕ.
  ормула наменета за
  нежната детска кожа

  Формираат заштитен слој од
  минерални филтри наповршината
  на кожата кој ги одбива и ги
  рефлектира UVA и UVB зраците,
  спречувајќи ги истите да продрат
  до кожата

  Специјално одбраната
  комбинација од природни
  масла го зголемува дејството
  на минералните филтри,
  овозможувајќи подеднаква
  распределеност, а со тоа
  и подеднаква заштита
  на кожата

  Невеновото масло ја
  поттикнува регенерацијата
  на кожата, ја тонизира, штити,
  обновува и негува. Екстрактот
  од Алое вера овозможува
  висока хидратација и не ги
  блокира порите на кожата.
  Витаминот Е го спречува
  создавањето на слободните
  радикали и ја одржува
  кожата мека и еластична.

  SOLARUS KIDS AFTERSUN
  млеко за после сончање
  Комбинацијата од невеново
  масло и Д-пантенол ја
  поттикнува регенерацијата,
  ја тонизира и негува кожата,
  правејќи ја мазна, мека
  и нежна. Природниот ектракт
  од Алое вера и кокосовото
  масло овозможуваат висока
  хидратација и не ги блокираат
  порите на кожата.
  Млекото ја смирува кожата
  после пoдолго изложување
  на сонце.

 • Продавач:Галафарм
 • Земја на потекло:Македонија
 • профил на компанијата

  Галафарм

  • Опис на компанијата:ГАЛАФАРМ е македонска фармацевтска компанија чија основна дејност е производство и продажба на фармацевтски и козметички производи. Лоцирана е на производствена површина од 2500м², и опремена со современа технологија, и производство во чиста средина се со цел да се овозможи најдобар квалитет за нашите производи. Сите производствени процеси се надгледувани од високо едуцирани луге кои секојдневно го применуваат своето знаење и искуство. Креиравме бизнис ориентиран кон потрошувачот и поседуваме ISO 9001:2008 сертификат од 2003 година.Компанијата е изградена, дизајнирана, и опремена во согласност со барањата на Добрата Производствена Практика водич што ги утврдува аспектите на производство што би влијаеле на квалитетот на производот. Нашата компанија е фокусирана и на странските пазари и моментално врши извоз на производи во многу соседни и подалечни земји. Во 2003 Галафарм се прошири и надвор од границите на Македонија со отварање на нова компанија со сопствено складиште во соседната земја Србија. Денес Галафарм ДОО Белград е успешна компанија со повеќе вработени. Галафарм е подготвен за партнерства и нови можности за нашите производи во странски пазари. Македонија се наоѓа во центарот на Европа и нејзината положба ја прави идеален транзит и дистибиционен центар за производи на Европскиот пазар. Географската близина на овие пазари дозволува ниски дистрибутивни трошоци и навремена испорака од Македонија. Галафарм ги извезува своите производи во следниве земји: Црна Гора, Словенија, Бугарија, Албанија, Косово, Хонг Конг. За овие земји Галафарм има ексклузивни застапници кои ги дистрибуираат производите на овие пазари.
  • Име на контакт лице:Сектор Маркетинг и продажба
  • Адреса:ул.51 бр.23, Стопански двор, с.Волково
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:022050800
  • Факс #:0202 2050989
  • Локација на мапа:Прикажи  022050800

  корисничка поддршка