00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Меrcury бродски и вонбродски мотори


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Меrcury бродски и вонбродски мотори со америчко потекло. Сецифични се по високиот перформанс ниската потрошувачка на гориво како и достапноста во многу типови на јачина на моторите(коњажа). Моментално најпродаван вонбродски мотор на светскиот пазар.
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Скендеровски
 • профил на компанијата

  Скендеровски

  • Опис на компанијата:Компанијата СКЕНДЕРОВСКИ е симбол на просперитет во автомобилскиот сектор, а нашиот тим продира со голем успех со промоција на брендовите како Tahoe, Quicksilver, Bayliner, Sun Tracker, Mako, Nitro, Mercury, Sea Ray, Jobe, Valiant, Poseidon and EZ Dock на македонскиот пазар. Компанијата Скендеровски е основана 1992 година. Има повеќе од 20 вработени, а со неа управува успешен тим. Компанијата Скендеровски е препознатлив и почитуван симбол за квалитет, ефикасност, прецизност и самодоверба, во Македонија и во целиот свет. Од 2002 година, Компанијата Скендеровски е овластен дилер и сервис за возилата „Пежо“. Во 2007 година, Скендеровски стана овластен увозник и услуга за чамците од брендовите на Tracker Marine Group. Во 2009 година, Скендеровски ги доби правата за продажба и услуга на Mercury MerCruiser и Mercury Outboards.
  • Име на контакт лице:Скендеровски
  • Адреса:бул.Србија 4
  • Поштенски број:1116
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:02 2780090
  • Телефон #:02 2780090  022780090

  корисничка поддршка