00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Систем за наводнување , капка по капка, црево со вградени капалки


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:ЦРЕВО СО ВГРАДЕНИ КАПАЛКИ (ЛАТЕРАЛ) Ф16 И Ф20, ПОГОДНО ЗА ГРАДИНАРСКИ И ЖИТНИ КУЛТУРИ И ЛОЗОВИ НАСАДИ.
  КАПАЛКИТЕ МОЖЕ ДА БИДАТ САМОКОМПЕНЗИРАЧКИ И ОБИЧНИ СО ЛИТРАЖА ОД 1,8; 2,1; 3,4; 3,5 И 3,7 Л/Ч, НА РАСТОЈАНИЕ ОД 20, 25, 30, 33, 40, 50, 60, 75, 80 И 100 ЦМ.
  ДЕБЕЛИНАТА НА ЅИДОТ НА ЦРЕВОТО МОЖЕ ДА БИДЕ ОД 0,9; 1,1 И 1,2 мм.

  ПРОИЗВОДИТЕЛ: ПАЛАПЛАСТ
  ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ГРЦИЈА
 • Достапност:Контакт
 • Продавач:Банеста
 • профил на компанијата

  Банеста

  • Опис на компанијата:Претставници и увозници на системи за наводнување од Palaplast - Грција
  • Име на контакт лице:Бранислав
  • Адреса:Интернационални бригади 5-б
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:071 777047
  • Телефон #:02/2460395
  • Факс #:02/2460395
  • Година на регистрација:1997
  • Број на вработени:3
  • Локација на мапа:Прикажи  022460395

  корисничка поддршка