00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Aircraft AIRBOY SILENCE 221 OF E Компресор

Aircraft AIRBOY SILENCE 221 OF E Компресор

Цената е со вклучен ДДВ
13.830 ден.

 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Општи карактеристики:

  Излез за воздух ¼"

  Димензии и тежини:
  Должина: 370 mm
  Ширина 355 mm

  Компресори-Yugoimpex
  Висина (производ) приближно 330 mm

  Електрични податоци:

  Напојувачки напон 230V
  Мрежна фреквенција 50Hz
  Моќност на испорака 0,9 kW
  Апсорбирана моќност 1,13 kW
  Мотор со работен циклус 70%

  Емисија на бучава:

  Ниво на јачина на звук Lw78dB(A)
  Ниво на јачина на звук според DIN EN ISO 3744 (RL 2000/14/EG)
  Ниво на звучен притисок Lp67dB(A)

  Компресор:

  Компресорски системWDS Ölfrei без масло / подмачкан со масло
  Капацитет на вшмукување: 221l/min
  Капацитет на полнење: 120l/min
  Kапацитет за полнење 6 бари
  Број на цилиндри: 2
  Број на фази на компресорот:1
  Брзина на компресорот2800 мин¯¹
  Максимален притисок: 8 bar
  Капацитет на садот под притисок: 6 l

  Компресори-Yugoimpex
 • Категорија:Компресори
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Југоимпекс
 • Гаранција:1 година
 • Минимална количина за нарачка:1
 • профил на компанијата

  Југоимпекс

  • Опис на компанијата:Целосна опрема за преработка на дрво и производство на мебел. Генерални застапници за Blum оков. Ексклузивни застапници за Македонија, Косово и Албанија на реномираните производители за машини за преработка на дрво и дрвени материјали: Weinig, Holzher, Vitap, Paoloni, Giardina, Greda, Holzkraft, Holzstar. Ексклузивни застапници за Leitz алати, Al-Ko aспиратори.
  • Име на контакт лице:Иво Попов
  • Адреса:Ул. Качанички пат бр. 256 Индустриска зона Визбегово
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Мобилен #:070271368
  • Телефон #:022650251
  • Година на регистрација:1989
  • Локација на мапа:Прикажи
  Цена со ДДВ:9.440 ден.

  AIRBOY 131 OF E

  Цена со ДДВ:11.630 ден.

  Aircraft Handy Silence 221 OF E

  Цена со ДДВ:97.960 ден.

  Компресор Aircraft Airstar 503/100
  022650251

  корисничка поддршка