00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Детски бадемов крем


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Becutan детскиот бадемов крем има особено блага и хипоалергена формулација,
  а сите компоненти кои влегуваат во неговиот состав, имаат дејство да ја подобруваат влажноста на кожата, да ја смируваат и превентивно делуваат против појавата на црвенило и иритации. Не содржи парабени.

  Во својот состав содржи:
  • Масло од бадем, кое е богато со витамини А, Е и D. Маслото помага во одржување на нормалната влажноста на кожата, истовремено, го намалува црвенилото на кожата и ја зголемува нејзината отпорност кон надворешните влијанија.
  • Ланолин кој ја одбива водата од површината на кожата и создава физичка бариера во допир со влага, притоа го спречува исушувањето на кожата и помага во одржувањето на нејзината природна влажност.
  • Цинк оксид, создава тенок заштитен слој кој површината на кожата ја одржува сува, а истовремено го спречува црвенилото, исипот и иритацијата кај надразнетата кожа.
  • Вазелин го спечува губитокот на влага и е наменет за нега на исклучително сува кожа склона кон пукање.

  Кремот може да се користи и во пеленската регија. Не содржи парабени, бои и алкохол. Се нанесува во тенок слој, на чиста кожа со благо втривање.

  • Не содржи парабени;
  • не содржи алкохол;
  • не содржи бои;
  • има приспособена pH вредност;
  • со масло од бадем, ланолин, цинк оксид и вазелин;
  • погоден и за нега во пеленска регија.
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Алкалоид АД Скопје

  • Опис на компанијата:АЛКАЛОИД AД Скопје е компанија која осум децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини, производство на козметички и хемиски производи.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Александар Македонски 12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023104000
  • Факс #:023104014
  • Локација на мапа:Прикажи  023104000

  корисничка поддршка