00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Becutan млеко за сончање во спреј СПФ 20


 • опис на производот
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Becutan млекото за сончање во спреј, со заштитен фактор 20, има исклучително блага формулација и е наменет за заштита на кожата од штетното дејство на УВА и УВБ - зраците, кај најмладата популација. Becutan млекото со СПФ 20, лесно се нанесува и овозможува оптимална заштита на кожата на дечињата кои вродено имаат потемен тен, или пак за деца со светол тен, но во поодмината фаза на сончање. Антиоксидантното дејство на витаминот Е на природен начин ја заштитува кожата од штетното влијание на слободните радикали, кои се создаваат под дејство на сончевите зраци, а Д-пантенолот ја спречува дехидратацијата на нежната детска кожа и помага во нејзиното обновување. Формулацијата е клинички тестирана. Не содржи минерални масла, боја и алкохол. Се нанесува на сува кожа, 15 минути пред изложување на сонце или по секое капење.

  • Блага формулација;
  • Содржи витамин Е;
  • не содржи минерални масла;
  • не содржи боја;
  • не содржи алкохол;
  • клинички тестиран.
 • Категорија:Нега на кожа
 • Достапност:Контакт
 • профил на компанијата

  Алкалоид АД Скопје

  • Опис на компанијата:„Алкалоид“ AД Скопје е компанија која повеќе од осум и пол децении работи на производство на лекови, преработка на билни суровини и на производство на козметички и на хемиски производи. „Алкалоид“ АД е акционерско друштво, во чии рамки работат два профитни центри: Фармација и Хемија, козметика и билкарство. Има две подружници во земјава, 19 подружници и 2 претставништва во странство (во Србија, Црна Гора, Косово, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Словенија, Швајцарија, Бугарија, Турција, Украина, Руска Федерација, САД, Велика Британија и Романија). Друштвото брои 2.122 вработени во земјата и 665 вработени во подружниците и во претставништвата надвор од Македонија. Акциите на „Алкалоид“ се во сопственост на над 5.448 акционери, физички и правни лица.
  • Име на контакт лице:Продажба
  • Адреса:бул.Александар Македонски 12
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:023104000
  • Факс #:023104014
  • Локација на мапа:Прикажи  023104000

  корисничка поддршка