00

Најава во твојот профил
Нов корисник? | Заборавена лозинка?

 • Јазик

Подготовка на пица тесто со сос - 7 парчиња

Подготовка на пица тесто со сос - 7 парчиња

Адреса за испорака

Име и презиме (за достава)
Телефонски број за контакт
Улица
Град
Забелешки за достава
Цена со ДДВ:

980 ден.
Количина: -+

Достава:
Плаќање:


* Бесплатна достава

Производот го добивате за 1 до 2 работни дена.

MarketKonekt гарантира 100% заштита на купувачите. Доколку производот не соодвествува на описот нудиме враќање на парите. Прочитајте повеќе.


 • опис на производот
 • мислења од корисници
 • профил на компанијата
опис на производот
 • Опис на производот:Подготовка на пица со сос (1 кутија содржи 7 парчиња подготовка за тесто и 7 парчиња томато сос).
  Погодно за Вегетаријанци
  Висок процент на протеин, намалени калории и богат со хранливи влакна.
  Состав: протеински микс (млечни протеини, растителни протеини (соја, глутен), белка од јајце во прав); домат во прав (11,5%); ароми; згуснувач: ксантанова гума, гуарова гума, натриум алгинат; малтодектрин; полидектроза; олигофруктоза (екстракт од цикорија); билки; сол; кромид во прав; текстура од сојно брашно; екстракт од квасец; лук во прав; средства за корегирање на киселост: тринатриум фосфат; подигнувачки средства: натриум бикарбонат; антистврднувачки средства: магнезиум карбонат.
  Алергенси: соја, јајца, глутен и млеко. Произведено на опрема која процесира сенф, сулфити и целер.
  Енергетски вредности на порција од 26гр: 365kJ, 86kcal, масти 0,6гр (од кои заситени масти 0,3гр); јаглени хидрати 4,1гр (од кои шеќери 1,7гр; од кои скроб 2,4гр); влакна 2,2гр; протеини 15гр; сол 1,11гр. Солта содржи исклучиво поради присуството на природен натриум.
  Внимание: Пијте повеќе течности секој ден. Да не се користи како единствен извор на исхрана.
 • Достапност:Има залиха
 • Продавач:Про-фит вис
 • Земја на потекло:Франција
 • Минимална количина за нарачка:1
 • оцени од корисници
  профил на компанијата

  Про-фит вис

  • Опис на компанијата:ПРО ФИТ Вис нуди високо протеинска храна за спортисти,за оние кои сакаат да ослабат или внимаваат на исхрана.
  • Име на контакт лице:Ивона
  • Адреса:бул. Партизански Одреди бр. 34А
  • Поштенски број:1000
  • Град:Скопје , Македонија
  • Телефон #:072220092
  • Година на регистрација:2016
  • Локација на мапа:Прикажи  070/287-777

  корисничка поддршка